Mostar : Zrinjski osvajač Kupa BiH

05 Juna
12:05 2008
Zrinjski je u regularnom vremenu savladao Slobodu 2:1, a do trofeja namijenjenog osvajaču Kupa BiH došao je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.Uzvratni susret u Mostaru počeo je idealno za igrače i navijače domaće momčadi. Igrala se 3. minuta kada je Ivanković izveo udarac iz kuta a Džidić je glavom pogodio za brzo vodstvo Zrinjskog. Nakon toga se igra odvijala uglavnom na sredini terena bez izglednih prilika za gol. Iz prvog dijela smo izdvojili dvije sporne situacije na obje strane. Nogometaši Slobode su tražili jedanaesterac nakon igranja rukom Karadže a na drugoj strani sudac Mrković nije sankcionirao start Prodanovića na Matku. Drugo poluvrijeme je također otvoreno pogotkom ali ovoga puta su se radovali igrači i brojna skupina navijača Slobode. Kasapović je prošao po lijevoj strani i ubacio prizemnu loptu a Tosunović se najbolje snašao te je sa samo nekoliko metara prebacio Mitrovića za poravnanje rezultata 1:1. Odmah je reagirao trener domaće momčadi Dragan Jović koji uvodi Smajića i Perajicu te Zrinjski sve karte baca u napad. Domaći prijete iz prekida preko Ivankovića koji je u nekoliko navrata zagrijao dlanove vratara Jovića.Zrinjski je do novog vodstva došao u 67. minuti kada je Landeka silovito šutirao s preko 25 metara, a lopta se od stative odbila u mrežu. Najbolju šansu za pogodak propustio je Karadža u 89. minuti kada je njegov udarac glavom završio za malo pored stative. Susret je okončan pobjedom Zrinjskog 2:1 a pošto je u Tuzli Sloboda slavila istim rezultatom, o pobjedniku Kupa BiH odlučili su jedanaesterci.Nogometaši Zrinjskog su bili sigurni izvođači a redom su pogađali Ivanković, Đurić, Žižović i Landeka. Kod Slobode je samo Osmanhodžić bio siguran dok su Tosunović i Huseinović promašili. Zrinjski je tako zasluženo osvojio nogometni Kup BiH a u Slobodi će sigurno mnogo žaliti za propuštenom prilikom i nedostatkom sreće. (Kliker.info-Sportin)