Spasiov Chelsea od poraza : Begović sjajno iskoristio iznenadnu šansu (Video)

09 Augusta
07:44 2015

Asmir72Fudbaleri Chelseaja u prvom kolu engleskog Premiershipa razočarali svoje navijače i na domaćem terenu odigrali 2:2 protiv Swansea.Chelsea je poveo golom Oscara u 23. minuti, ali gosti su preko Ayewa izjednačili šest minuta kasnije.Samo minutu kasnije Fernandez je postigao autogol za novo vodstvo Chelseaja.

Igrala se 52. minuta kada je golman Chelseaja Thibaut Courtois dobio direktan crveni karton nakon prekršaja nad Gomisom te skrivio jedanaesterac, a u igru je ušao naš reprezentativac Asmir Begović.Begović nije uspio zaustaviti penal koji je uspješno realizovao Gomis u 55. minuti meča.

Ekipa Swansea je do kraja susreta imala nekoliko dobrih prilika, ali Asmir Begović je sjajno branio i jedan je od najzaslužnijih što je Chelsea ostao neporažen.Chelsea će u narednom kolu igrati veliki derbi u gostima protiv Macnhester Cityja.