“Rođeni” bolji od “labudova”, Jedinstvo i Sarajevo remizirali

03 Marta
22:21 2007
Velež – Orašje 1:0 (1:0)
Od 12. minute pogotkom Velagića Velež vodi rezultatom 1:0. Utakmicu u Vrapčićima promatra oko 4000 gledatelja. U Mostaru je završeno prvo poluvrijeme, a domaći imaju prednost od jednog pogotka.
U Mostaru i drugo poluvrijeme protječe u nadmoći domaćih, a dobru priliku za povećanje imao je Obad čiji je udarac zaustavio vratar gostiju. U prvom kolu proljetnog djela prvenstva Velež je došao do minimalne pobjede nad gostima iz Orašja.

Jedinstvo – Sarajevo 1:1 (1:0)

U Bihaću je oko 2000 gledatelja došlo pogledati jesenjeg prvaka Bosne i Hercegovine, a početak utakmice protječe u laganoj inicijativi Sarajlija. Nakon inicijative Sarajeva, do vodstva ipak dolaze domaćini, koji od 24. minute pogotkom Vraneševića vodi s 1:0. Završeno je prvo poluvrijeme i u Bihaću.
Sarajlije u Bihaću u 60. minuti dolaze do poravnanja, a strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Turković. Mogle su Sarajlije do potpunog preokreta, ali udarac Grujića s bijele točke u samom finišu susreta, zaustavlja vratar Jedinstva. Nemile scene u Bihaću. Navijači domaćih ubacili su nekoliko predmeta u teren, a jedan od njih pogodio je pomoćnog sudca.

Radnik – Zrinjski 2:2 (0:1)
Utakmica u Bijeljini počela je sa zakašnjenjem od punih 14 minuta zbog nedolaska uprave Mostaraca na stadion u zakazano vrijeme, a Zrinjski pogotkom Matka od 3. minute vode s 1:0.
U drugom poluvremenu nogometaš Radnika su ubacili u brzinu više te su iz par izglednih prilika zaprijetili gostima.

Leotar – Žepče 4:0 (2:0)
Od 30. minute pogotkom Muline iz slobodnog udarca Leotar vodi 1:0. Leotar od 42. minute vodi s 2:0. Strijelac je Šešlija. Na 3:0 za Trebinjce povisio je svojim drugim pogotkom, a trećim za Leotar, mladi Šešlija.

Modriča – Borac 2:1 (1:0)
U Modriči 500-600 gledatelja, od toga i 100 navijača gostiju. Mladen Bojić u 19. minuti dovodi domaćine u vodstvo. Domaćini u tri navrata nisu uspjeli realizirati izgledne prilike za povećanje vodstva. U Modriči je završeno prvo poluvrijeme zasluženom prednošću domaćih od 1:0.
Od 74. minute Banjalučani pogotkom Perića poravnavaju rezultat. U 86. minuti, nakon upitnog jedanaesterca za Modriču, Nikolić opet dovodi domaće u vodstvo.

Željezničar – Posušje 4:1 (3:1)
Od 7. minuta domaći imaju prednost od 1:0, a strijelac vodećeg pogotka bio je Dialiba. Pogotkom Mešanovića gosti iz Posušja dolaze do poravnanja. U 34. minuti Pelak opet dovodi Želju u vodstvo, a Dialiba nešto kasnije povećava na 3:1.