PSG i Borussia izborili plasman u polufinale Lige prvaka (VIDEO)

17 Aprila
03:53 2024

Fudbaleri  PSG-a i Borussije iz Dortmunda plasirali su se u polufinale Lige prvaka.

PSG je u gostima pobijedio Barcelonu rezultatom 4:1 u revanš meču četvrtfinala Lige prvaka.

“Sveci” su izborili plasman u polufinale najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja, iako su u prvoj utakmici odigranoj prošle sedmice u Parizu poraženi od Barcelone rezultatom 3:2.

Šampion Francuske je večeras u Barceloni stigao do ubjedljive pobjede od 4:1. Golove za PSG postigli su Ousmane Dembele u 40., Vitinha u 54. i Kylian Mbappe u 61. (penal) i u 89. minuti. Jedini strijelac za Barcelonu bio je Rafinha u 12. minuti.

Katalonski klub je meč završio sa igračem manje, pošto je u 29. minuti direktan crveni karton dobio Ronald Araujo. Glavni sudija meča Ištvan Kovač isključio je i trenera Barcelone Xavija Hernandeza u 56. minuti.

Borussia je u sjajnom meču bila bolja od Atletica (EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF)Borussia bolja od Atletica

Fudbaleri  Borussije Dorrtmund izborili su plasman u polufinale Lige prvaka, pošto su u Dortmundu savladali madridski Atletico rezultatom 4:2.

U prvom duelu odigranom prošle sedmice u Madridu bilo je 2:1 za Atletico.

Golove za Borussiju u večerašnjoj utakmici postigli su Julian Brandt u 34., Jan Maatsen u 39., Niclas Fullkrug u 71. i Marcel Sabitzer u 74. minuti.

Kod gostiju, u listu strijelaca upisali su se Mats Hummels (autogol) u 49. i Angel Corea u 64. minuti.