Presedan : Prekinuti meč u Mostaru nastavljen, kada su navijači otišli kućama

15 Aprila
04:14 2010

Nogometaši Željezničara finalisti su Kupa BiH. Maratonski uzvratni susret sa Zrinjskim, nakon što je sat vremena bio prekinut, nastavljen je i završio se rezultaom 1:1. Pri vodstvu željezničara od 1:0, pogotkom Bućana u 64. minuti, navijači Zrinjskog počeli su ubacivati predmete u teren, i nakon 20 minuta stanke susret je prekinut. Potom je ipak nastavljen, a prethodno su navijači napustili tribine i otišli kućama. Šunjić je izjednačio na 1:1 u 77. minuti, u utakmici koja je vjerovatno presedan u historiji nogometa! Željezničar je rezultatom  3:1 pobijedio u prvoj utakmici u Sarajevu.U drugoj polufinalnopj utakmici nogometaši banjalučkog Borca pobijedili su Slaviju 1:0 pogotkom Petrovića u 87. minuti i plasirali se u finale. Rezultat u prvoj utakmici u Lukavici bio je 2:2. (Kliker.info-FTV)