Prenijer liga BiH : Čeliku derbi, Orašje nadigralo Sarajevo , poraz Veleža u Bihaću

02 Marta
02:36 2008

U 16 kolu Premijer lige BiH gostujuće ekipe nisu uspjele osvojiti niti jedan bod.Najveće iznenađenje se desilo u Orašju gdje je domaća ekipa sa visokih 3:1 savladala aktuelnog prvaka naše države ekipu Sarajeva. Gosti su prvi došli u vodstvo u 15. minuti je pogodio Handžić. Za izjednačenje rezultata pogađ+a Pejić u 18. minuti, za vodsvo domaæih pobrinuo se Mujić u 66. minuti, a dvije minute kasnije konačan rezultat postavlja Zivkoviæ.Željezničar je na Grbavici minimalno savladao posljednjeplasirano Žepče, jedini gol postigao je Štilić u 44. minuti susreta.Mostarski Velež je minimalno poražen u Bihaću od domaćeg Jedinstva, a strijelac jedinog gola na susretu bio je Elvis Mehadžić u 43. minuti susreta. Rođeni u osam gostujućih susreta ove sezone nisu uspjeli osvojiti niti jedan bod.Zenički Čelik bio je bolji od lidera šampionata ekipe Modriče slavivši rezultatom 3:1. Meðutim, gosti su prvi došli do vodstva, za 0:1 je pogodio Stokić u 19. minuti. Domaći se vraćaju golom sa bijele tačke kojeg je realizovao Lukačević u 27. minuti, Čelik dolazi u vodstvo u 58. minuti susreta golom Novakovića, a konačan rezultat od 3:1 na "Bilinom polju" postavlja Hadžić u 79. minuti.Leotar je minimalnim rezultatom savladao goste iz Posušja golom Dreča u 11. minuti susreta, dok su Laktaši golovima Mitića u 17. i 63. minuti bili bolji od Slavije, gosti su u posljednjoj minuti došli do počasnog gola sa bijele tačke, a strijelac je bio Spalević.