Premijer liga BiH : Zrinjski nokautirao šampiona

29 Oktobra
03:18 2007

Fudbaleri Zrinjskog juče su na stadionu "Pod Bijelim brijegom" deklasirali aktuelnog šampiona Sarajevo 4:0 i tako "bordo" tim poslali u donji dio premijerligaške tabele. Dragan Jović, šef stručnog štaba "plemića", uspješno je debitovao pred domaćom publikom, a ubjedljivim trijumfom Zrinjski je vratio poljuljano samopouzdanje pred derbi s Modričanima u narednom kolu.Minimalnom pobjedom juče kod kuće protiv Orašja (1:0) fudbaleri Širokog Brijega preskočili su zenički Čelik na tabeli i sada su oni prvi pratilac lidera Modriča Maksime. Slavija je ostvarila jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu. Tim trenera Dušana Jevrića je golom Sretka Vuksanovića osvojio Žepče, koje je prikucano za začelje. Posušje je na "Mokrom docu" savladalo Travnik rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Ivan Krstanović iz jedanaesterca u 24. minutu. Nakon tri vezana poraza Travničani su od hita jesenjeg dijela sezone dospjeli na sedmu poziciju. U susretu sa Posušjem na klupi "vezira" debitovao je Mirza Golubica.

Zrinjski – Sarajevo 4:0

Strijelci: 1:0 Nikolić u 9, 2:0 Rajović u 45, 3:0 Selimović u 67, 4:0 Žižović u 75. minutu. Stadion: "Pod Bijelim brijegom" u Mostaru. Gledalaca: 3.000. Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina) 7. Žuti kartoni: Smajić (Zrinjski), Bučan, Šaraba (Sarajevo).

ZRINJSKI: Mitrović -, Nikolić 7, Landeka 7, D. Džidić 7, Selimović 7.5, Smajić 7.5 (od 76. minuta Zadro 7), Ivanković 7.5 (od 72. minuta Žuržinov 7), Žižović 7.5, Karadža 7, Đurić 7, Rajović 7.5 (od 69. minuta Matko 7). Trener: Dragan Jović.

SARAJEVO: Alaim 5, Babić 5 (od 46. minuta Handžić 5), Šaraba 5 (od 46. minuta Repuh -, od 65. minuta Pliska 5), Milošević 5.5, Muharemović 5, Bašić 5, Grujić 5, Maksimović 5.5, Bučan 5, Turković 5, Hadžić 5. Trener: Husref Musemić.

Igrač utakmice: Mladen Žižović (Zrinjski) 7.5.

S.I.

Široki Brijeg – Orašje 1:0

Strijelac: 1:0 Karoglan u 54. minutu. Stadion: "Pecara" u Širokom Brijegu. Gledatelja: 500. Sudac: Novo Panić (Doboj) 6. Žuti kartoni: Karoglan (Široki Brijeg), Aleksić, Klaić, Živković (Orašje).

ŠIROKI BRIJEG: Vasilj -, Kosta 6, Kvesić 6, Vidić 6, Topić 6, Jurić 6, Marsijano 6.5, Vagner 6 (od 57. minuta Selson 6), Roniele 6, Karoglan 6.5 (od 73. minuta Zelenika -), Bubalo 6.5 (od 90. minuta Šakić -). Trener: Mario Ćutuk.

ORAŠJE: L. Kobaš 6, S. Kobaš 5.5, Klaić 6, Aleksić 5.5, Brašnić 5.5, Mišković 6, Ristanić 5.5, Draganović 5.5 (od 67. minuta Damjanović -), I. Pejić 6, M. Pejić 5.5 (od 57. minuta Živković 5), Đurić 5.5 (od 82. minuta Mujić -). Trener: Željko Baotić.

Igrač utakmice: Mislav Karoglan (Široki Brijeg) 6.5.

D.K.

Posušje – Travnik 1:0

Strijelac: 1:0 Krstanović u 24. minutu (iz jedanaesterca). Gradski stadion "Mokri dolac" u Posušju. Gledatelja: 500. Sudac: Duško Joškić (Prijedor) 6. Žuti kartoni: Režić, Stojanović (Posušje), Sarajčić, Stupac, Zeko (Travnik).

POSUŠJE: Markotić 6.5, Daničić 5.5, Barišić 6.5, Rogulj 6, Režić 6, Serdarušić 5.5, Ivanković 6, Pas 5 (od 69. minuta Prlić 6), Krstanović 6.5, Kordić 5.5 (od 68. minuta Sakan 5.5), Stojanović 5.5 (od 84. minuta Mešanović -). Trener: Vinko Jurišić.

TRAVNIK: Nurković 6.5, Terzić 6, Varupa 5.5, Sarajčić 6, Bradarić 5, Stupac 5.5, Šiljak 6 (od 86. minuta Ćurić -), Nemeljaković 6.5 (od 67. minuta Derviši 5), Ribić 5, Dudić 5.5, Zeko 5 (od 46. minuta Hrustanović 5.5). Trener: Mirza Golubica.

Igrač utakmice: Ivan Krstanović (Posušje) 6.5.

A.K.

Žepče – Slavija 0:1

Strijelac: 0:1 Vuksanović u 39. minutu. Stadion NK Žepče. Gledalaca: 200. Sudija: Edin Golać (Banovići) 6.5. Žuti kartoni: Rizvanović, Savić, Hasanović (Žepče).

ŽEPČE: Trogrlić 5, Savić 5 (od 69. minuta Fatić -), Kulaš 5.5, Žigonja 5.5, Krdžalić 5.5, Mirčeta 5.5, Idrizović 5 (od 62. minuta Branković -), Rizvanović 5.5, Hasanović 5 (od 46. minuta Mašić 5.5), Imamović 5.5, Isaković 5.5. Trener: Mile Jovin.

SLAVIJA: Dujković 6, Bjelica 6 (od 60. Papaz), Regoje 6, Jovanović 6, Simić 6, Spalević 6, Arsenijević 6, Jamina 6 (od 65. Lazić), Vuksanović 6.5 (od 77. minuta Šešlija -), Stanković 6 , Muminović 6. Trener: Dušan Jevrić.

Igrač utakmice: Sretko Vuksanović (Slavija) 6.5.