Premijer liga BiH : Željezničar i Sarajevo bez pobjednika

08 Oktobra
07:45 2007

Utakmica koja je privlačila najviše pažnje u ovom kolu je svakako vječiti derbi između Željezničara i Sarajeva nepopularnim rezultatom 0:0. Gledatelji na Grbavici vidjeli su malo dobrog nogometa te se neriješen rezultat na kraju čini kao najrealniji. Izdvojimo tek sukob Kurte i Dude pred sam kraj utakmice zbog čega su oba igrača zaradila crvene kartone.Čelik je prekinuo niz dobrih rezultata izgubivši u Trebinju od Leotara s 2:0. Oba gola za domaće postigao je Jovica Vico koji je bio i najbolji pojedinac na ovom susretu. Zrinjski je s 4:1 pobijedio Jedinstvo, a iako rezultat to ne govori mostarci su se dobro namučili s gostima iz Bihaća.Slavija je dobro otvorila utakmicu u Širokom i već u 5. minuti povela preko Radovanovića. Široki brzo dolazi do poravnanje preko Stanaka Bubala, a pred kraj prvog dijela i do vodstva pogotkom Šilića. U nastavku Bubalo postiže još jedan pogodak za ovjeru tri boda Širokobriježana.Travnik je s minimalnih 1:0 svladao Orašje, a istim rezultatom Posušje je pobijedilo Velež (Kliker.info-Sportin.ba)