Premijer liga BiH : Velež i Sarajevo podijelili bodove

15 Augusta
20:32 2009

Velež odnio bod sa KoševaVelež je nastavio sa dobrim igrama ove sezone, te su Rođeni uspjeli odnijeti bod sa Koševa, odigravši sa Sarajevom neriješeno, 1:1.Utakmicu je obilježio veliki broj (neiskorištenih) prilika domaće ekipe, te neredi na terenu, ali i na tribinama nakon kraja utakmice.Prvo poluvrijeme susreta na Koševu proteklo je većinom u dominaciji gostujućih fudbalera. Na prvi se gol nije dugo čekalo. Nakon brze akcije Rođenih, Džafić je već u 4. minuti doveo goste u prednost, a tribina gdje su se nalazile pristalice Veleža je proključala. Nedugo nakon primljenog gola, fudbaleri tima sa Koševa krenuli su nešto agresivnije ka golu Hadžiđulbića, ali to je otvorilo dosta prostora u napadu za goste. Vezni red Veleža sjajno je funkcionisao u prvom dijelu igre, a Osmanagić, Čolić i Zaimović odlično su kontrolisali loptu na sredini terena, ne dopuštajući fudbalerima Sarajeva da razviju svoju igru.

Međutim, u prvom dijelu drugog poluvremena Sarajevo je pokazalo svu svoju snagu, ali gola nije bilo. Avdić, Jahović i Hadžić imali su stopostotne prilike, ali nisu uspjeli naći put do mreže gola Veleža. U 70. minuti glavni sudija meča dosudio je potpuno opravdano penal za Sarajevo. Loptu je namjestio Maksumić, ali je katastrofalno šutirao, a lopta je otišla daleko iznad gola. Nakon niza prilika, Sarajevo je konačno došlo do toliko željenog gola u 76. minuti. Gužvu u kaznenom prostoru gostiju najbolje je iskoristio Ihtijarević, te glavom matirao Hadžiđulbića. Nakon toga, porasla je nervoza ne terenu, te je sudija bio primoran pokazati crvene kartone Džakmiću i Osmanagiću, nakon obostranog koškanja u 79. minutu. Do kraja susreta, apsolutna dominacija Sarajeva i nekoliko stopostotnih prilika ipak nije urodilo golom. Velež je uspio odnijeti bod sa Koševa, a bordo tim u novoj sezoni još ne zna za pobjedu.Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, počeli su incidenti na sjevernoj tribini Koševa, a morala je intervenisati i policija.

Laktaši – Modriča 1:1
Leotar – Sloboda 1:0
Zvijezda – Željezničar 2:1
Široki Brijeg – Rudar 1:0
Sarajevo – Velež 1:1
Čelik – Borac 0:1

U nedjelju se sastaju Zrinjski – Slavija i Olimpik – Travnik.

Danas, 22:11, piše: M. Dautbegović

Velež je nastavio sa dobrim igrama ove sezone, te su Rođeni uspjeli odnijeti bod sa Koševa, odigravši sa Sarajevom neriješeno, 1:1.