premijer liga BiH : Pobjede Sarajeva i Želje, veliki preokret Leotara

11 Novembra
04:56 2007

Prvih pet susreta 13. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine je donijelo po dvije pobjede domaćina i gostiju te jedan remi, tako da možemo reći da je konačno prekinuta apsolutna dominacija domaćina. I dok će danas, od 16:00, još svoj susret odigrati Sloboda i Modriča sutra je na rasporedu derbi kola između Zrinjskog i Veleža, te dvoboj Posušja i Orašja.Ekipa aktuelnog prvaka Sarajeva je konačno krenula ka vrhu tabele slavivši u Laktašima vrlo bitnu pobjedu rezultatom 3:1 što je ujedno bila i prva ovosezonska gostujuća pobjeda bordo-tima. Iako su domćini poveli u 19. minuti golom Zlatka Đorića, do kraja prvog poluvremena izjednačenje Sarajevu donosi kapiten Almir Turković, a do kraja susreta pobjedu Admir Raščić i Damir Hadžić. Treba spomenuti i to da je Sarajevu u prvom poluvremenu poništen regularan pogodak, a Lakataši su početkom drugog poluvremena propustitli realizovati jedanaesterac jer je šut Dragana Gošića odbranio Dino Hamzić.Do pobjede je došao i drugi sarajevski premijerligaš, ekipa Željezničara, koji je na svom terenu sa minimalnih 1:0 savladao Travnika. U poprilično lošem izdanju obje ekipe jedini pogodak je postigao Sanel Jahić u 13. minuti, a pored pogotka od prilika tima sa Grbavice vrijedi još izdvojiti tek onu Bubakara Dialibe koji u 40. minuti ne iskorištava stopostotnu šansu. Nevjerovatan susret je odigran u Trebinju gdje smo vidjeli najveći ovosezonski preokret, ali i poprilično sumnjivu utakmicu Leotara i Slavije, koja je na kraju završena pobjedom domaće momčadi rezultatom 4:3. Slavija je sva tri svoja pogotka postigla u intervalu od 21. do 28. minute kada se u strijelce u 21. i 28. upisuje Darko Spalević, a u 25. minuti je pogodak za goste postigao i mladi Srđan Vitković. Potom Slavija staje, a na scenu stupa Branko Šešlija koji od 35. do 48. minute susreta postiže hat-trick i donosi Trebinjcima izjednačenje, da bi im pogotkom u 4:3 vrlo bitna tri boda i pobjedu od 4:3 donio Miroslav Prelo.Jedini susret koji je završen bez pobjednika je odigran u Bihaću, gdje su snage odmjerili Jedinstvo i Čelik, a gosti su do vrlo bitnog boda, u meču koji je završen rezultatom 1:1, došli pogotkom koji nakon dobro izvedenog kontra napada u 69. minuti postiže Emir Hadžić. Prethodno je Jedinstvo u vodstvo doveo Armin Kapetan koji u 22. minuti postiže efektan pogodak sa udaljenosti od nekih 25 metara.Remi Čelika je iskoristila ekipa Širokog Brijega koja je u gostima sa 3:0 deklasirala fenjeraša Žepča i tako se probila na drugo mjesto sa šest bodova manje od Modriče koja nešto kasnije danas gostuje u Tuzli kod Slobode. Do prvog pogotka, u meču koji je igran pred tek nešto više od 200 gledalaca, ekipa Širokog Brijega dolazi u 14. minuti kada je precizan bio Stanko Bubalo. Od 24. minute gosti vode sa 2:0 pogotkom Mislava Karoglana koji izlazi sam na golmana domaćih, da bi konačnih 3:0 za Široki Brijeg u 68. minuti poprilično neuzbudljivog susreta postavio Tomislav Zelenika.(Kliker.info-Sportin.ba)