Premijer liga BiH : Neumoljivi domaćini

21 Oktobra
01:46 2007

Fudbaleri Modriča Maksime jučerašnjom pobjedom protiv Željezničara (1:0) zadržali su lidersku  poziciju, nakon 10. kola Premijer lige BiH.U veoma slaboj fudbalskoj predstavi odlučujući trenutak dogodio se u 52. minuti, kada je Stevo Nikolić, na asistenciju Nikole Bajića, postigao jedini pogodak i tako "srušio" goste iz Sarajeva. Ovo je bilo možda i najslabije izdanje popularnih "uljara", ali dovoljno da upišu nova tri boda, protiv juče slabašnog Željezničara. Utakmica u Modriči ostaće upamćena i po tome što je ovo bio prvi zvanični meč na stadionu koji od prošle sedmice nosi ime "Dr Milan Jelić", u pomen na preminulog Milana Jelića, predsjednika N/FS BiH i FS RS.Sarajevo je bez većih problema pred domaćim navijačima savladalo trebinjski Leotar rezultatom 3:0. "Bordo" tim u vodstvo je došao u 21. minuti pogotkom Mirze Mešića. Nekadašnjeg šampiona dotukli su Sead Bučan, golom iz jedanaesterca, te Vladan Grujić, evrogolom sa vrha šesnaesterca.I u preostala tri susreta minimalne pobjede ostvrile su domaće ekipe. Jedinstvo je sa 2:1 savladalo Slobodu golovima Duška Vraneševića i Alvira Seferovića, dok su fudbaleri Veleža minimalnom pobjedom (1:0) iz "Vrapčića" ispratili posljednjeplasirano Žepče. Golom Ive Pejića Orašje je ubilježilo pobjedu nad Laktašima, a najveće zasluge za novu "tricu", tim sa Save može zahvaliti odličnom golmanu Luki Kobašu, koji je u nekoliko navrata panterskim intervencijama zaustavljao pokušaje gostujućih fudbalera.

Sarajevo – Leotar 3:0

Strijelci: 1:0 Mešić u 21, 2:0 Bučan u 30. iz jedanaesterca, 3:0 Grujuć u 69. minutu. Olimpijski stadion "Asim Ferhatović Hase – Koševo" u Sarajevu. Gledalaca: 1.000. Sudija: Siniša Zrnić (Zenica) – 5. Žuti karton: Janjoš (Sarajevo).

SARAJEVO: Alaim 6.5, Muharemović 6.5, Šaraba 6, Milošević 6.5, Zukić 6, Janjoš 6.5, Bašić 6.5, Grujić 7, Raščić – (od 17. minuta Bučan 7), Turković 7 (od 75. minuta Maksimović -), Mešić 7 (od 68. minuta Handžić -). Trener: Abdulah Oruč.

LEOTAR: Mijanović, 5.5, Ćurić 5.5, Todorović 5, Mičeta 5.5, Radović 5, Ramić 5, Dreč 5 (od 46. minuta Šešlija 6), Komnenić 5.5, Vico 5 (od 55. minuta Vučinić 5), Golubović 5, Mulina 5 (od 46. minuta Janković 6). Trener: Srđan Bajić.

Igrač utakmice: Sead Bučan (Sarajevo) 7.

Velež – Žepče   1:0

Strijelac: 1:0 Mirčeta (autogol) u 31. minutu. Stadion: "Vrapčići" u Mostaru. Gledalaca: 500. Sudija: Mevludin Efendić (Sarajevo) 7. Žuti kartoni: Jugo, Zaimović, Hodžić, Gubeljić (Velež), Kulaš, Mirčeta, Žigonja, Vuković, Rizvanović (Žepče).

VELEŽ: Kurtanović 6.5, Kodro 6, Kajtaz 6, Bajić 6, Hodžić 6, Jugo 6, Zaimović 6, Gubeljić 6, Serdarević 6, Obad 6.5, Velagić 6 (od 65. minuta Džafić -). Trener: Anel Karabeg.

ŽEPČE: Trogrlić 6.5, Branković 5, Kulaš 5.5, Žigonja 5.5, Savić 5, Vuković 5.5, Mirčeta 5.5, Duspara 5 (od 36. minuta Rizvanović 5.5), Idrizović 5 (od 58. minuta Hasanović 5.5), Imamović 5, Isaković 5.5. Trener: Mile Jovin.

Igrač utakmice: Adis Obad (Velež) 6.5.

Modriča Maksima – Željezničar 1:0

Strijelac: 1:0 Nikolić u 48. minutu. Stadion: "Doktor Milan Jelić" u Modriči. Gledalaca: 1.500. Sudija: Dragan Skakić (Gradiška/Bosanska Gradiška) 7. Žuti kartoni: Bajić (Modriča Maksima), Šehić, Muharemović (Željezničar).

MODRIČA MAKSIMA: Tripić 7, Vasić 7.5, Belošević 7, Stjepanović 7.5, Jolović 7, Savić 7, Živković 7.5, Stokić 6.5 (od 46. minuta Bojić 6.5), Bajić 6.5 (od 68. minuta Pavlović -), Nikolić 8.5, Pereira 7 (od 82. minuta Arsić -). Trener: Slaviša Božičić.

ŽELJEZNIČAR: Šehić 7, Joldić 6, Kamber 6, Cocalić 6, Kuduzović 7, Bekrić 7 (od 70. minuta Redžepi -), Muharemović 6, Jahić 5.5 (od 46. minuta Štilić 6), Jamak 6, Dijaliba 5.5, Stanić 5.5 (od 44. minuta Bešlija 6). Trener: Enver Hadžiabdić.

Igrač utakmice: Stevo Nikolić (Modriča Maksima) 8.5.

Orašje – Laktaši 1:0

Strijelac: 1:0 I. Pejić u 23. minutu. Stadion: NC "Goal" u Orašju. Gledatalja: 400. Sudac: Edin Golać (Banovići) 7. Žuti kartoni: A Živković (Orašje), Ljubojebvić, Bajić, Ćorić, Studen (Laktaši).

ORAŠJE: L. Kobaš 6.5, S. Kobaš 6, Klaić 5.5, L. Brašnić 5.5, Aleksić 6, Mišković 5.5 (od 72. minuta Mikić -), I. Pejić 6, Ristanić 5.5, Sarajlić 6, S. Damjanović 5.5 (od 57. minuta A. Živković 5.5), M. Đurić 6 (od 61. minuta Draganović 5.5). Predstavnik kluba: Bakir Bešrević

LAKTAŠI: Baša 6, Inđić 5.5 (od 62. minuta Đorić 5.5) Gošić, 6, Ljubojević 6.5, Ćorić 5.5, Ujić 6, Marinović 5.5, Bajić 5.5 (od 79. minuta Mučalović -), Studen 5.5 (od 67. minuta Mirković 5.5), Sekulić 6, Ćirković 5.5. Trener Vlado Jagodić.

Igrač utakmice: Luka Kobaš (Orašje) 6.5

Jedinstvo – Sloboda 2:1

Strijelci: 1:0 Vranešević u 45, 1:1 Ahmetović u 60, 2:1 Seferović u 73. minutu. Stadion: "Pod borićima" u Bihaću. Gledatelja: 500. Sudac: Radoslav Vukasović (Trebinje) 7. Žuti kartoni: Mirvić (Jedinstvo), Babić, Zukić, Kuduzović (Sloboda).

JEDINSTVO: Mujkić 7, Selimović 7, Mehadžić 7, Seferović 7, Smajlagić 7, Džaferović 7, Basara 7, Mirvić 6 (od 90. minuta Fejdić -), Kapetan 6 (od 87. minuta Mujanović -), Vranešević 7.5 (od 90. minuta Mulić -), Dedić 7. Trener: Ahmet Kečalović.

SLOBODA: Jović 5, Divković 5,5, Babić 6, Čejvanović 6, Prodanović 5.5, Kuduzović 5, Jahić 5, Zoletić 6, Vojvodić 5 (od 46. minuta Ahmetović -), Tosunović 5, Huseinović 5 (od 46. minuta Osmanhodžić -). Trener: Sakib Malkočević.

Igrač utakmice: Duško Vranešević (Jedinstvo) 7.5.    (Kliker info-NN)