Premijer liga BiH : Modriča lider sa stopostotnim učinkom

26 Augusta
09:20 2007

Fudbaleri Modriča Maksime, sa stoodstotnim učinkom u dosadašnjim nastupima ostali su lideri i nakon nekompletnog 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.Popularni "uljari" juče su pred domaćim navijačima savladali Velež rezultatom 3:1. Stevo Nikolić u 23. minuti doveo je "plavo-žute" u vodstvo, a prednost je udvostručio Nemanja Stjepanović dvije minute prije isteka prvog poluvremena prekrasnim pogotkom sa oko 30 metara. Domaći su i nastavku krenuli agresivno ka golu Mostaraca. Ipak, u jeku napada popularni "rođeni" smanjuju rezultat. Sudija Rusmir Mrković iz Sarajeva pokazao je na bijelu tačku, a siguran realizator jedanaesterca bio je Admir Kajtaz. Konačan rezultat i nova tri boda za domaćina potvrdio je Darijo Purić nakon solo akcije.Najveće iznenađenje 4. kola priredili su fudbaleri Posušja, koji su se neporaženi vratili sa gostovanja u Laktašima. Darko Ljubojević u 21. minutu doveo je Laktaše u vodstvo, a kada je Danijel Stojanović zbog prigovora u 37. minuti dobio crveni karton, činilo se da će domaći fudbaleri rutinski utakmicu riješiti u svoju korist. Međutim, nakon slobodnjaka Ante Serdarušića do lopte je došao Ivan Krstanović, kojem nije bilo teško da savlada Sinišu Mrkobradu za izjednačenje, a kasnije se ispostavilo i konačan rezultat.Najubjedljiviji trijumf u jučerašnjim popodnevnim utakmicama ubilježili su fudbaleri Orašja na domaćem terenu protiv Leotara. Popularni "labudovi" ponovili su ono što je Trebinjcima prije sedam dana uradio i Željezničar na "Grbavici", te slavili rezultatom 3:0.Važna tri boda osvojilo je i bihaćko Jedinstvo protiv Širokog Brijega. Golom Admira Mirvića u 55. minutu Bišćani su slavili minimalnu pobjedu za proboj u gornji dio tabele.

Kordić u Rusiji

Krešimir Kordić, prošlosezonski napadač Zrinjskog, koji je ovog ljeta samo privremeno preselio u Posušje, karijeru će nastaviti u Rusiji. Kordić je potpisao ugovor s prvoligašem Kuban Krsnodarom. Debi u novom dresu napadač iz Mostara trebalo bi da ubilježi 2. septembra u meču protiv Zenita iz Sankt Peterburga.

Orašje – Leotar 3:0

Strijelci: 1:0 I. Pejić u 22, 2:0 Vidović u 56, 3:0 Đurić u 85. minuti. Stadion NC "Goal" u Orašju. Gledatelja: 400. Sudac: Duško Pekija (Prijedor) – 5.5. Žuti kartoni: Ristanić (Orašje), Komnenić, Ćurić (Leotar).

ORAŠJE: L. Kobaš -, S. Kobaš 6, Klaić 6, Aleksić 6, Krajišnik 6 (od 77. minuta M. Pejić 6), Mišković 6 (od 27. minuta P. Živković 6), I. Pejić 6.5, Ristanić 6, A. Vidović 6.5, Mujić 6, S. Damjanović 6 (od 83. minuta Đurić 6). Trener: Pavao Strugačevac.

LEOTAR: Mijanović 5, Todorović 5.5, Mičeta 5, Ramić 5.5, Ćurić 6, Samardžić 5, Janković 5 (od 58. minuta Radović 5.5), Komnenić 5.5, Zečević 5 (od 54. minuta Dreč 5.5), Golubović 5, Šešlija 5 (od 81. minuta Vučinić -). Trener: Srđan Bajić.

Igrač utakmice: Ivo Pejić (Orašje) – 6.5.

Modriča – Velež 3:1

Strijelci: 1:0 Nikolić u 20, 2:0 Stjepanović u 43, 2:1 Kajtaz u 74. iz penala, 3:1 Purić u 82. minutu. Stadion: FK Modriča Maksima u Modriči. Gledalaca: 1.500. Sudija: Rusmir Mrković (Sarajevo) 7.5. Žuti kartoni: Savić (Modriča) Čolić (Velež).

MODRIČA MAKSIMA: Tripić -, Vasić 7, Belošević 7, Stjepanović 6.5, Jolović 6, Bogičević 6, Purić 7.5 (od 86. minuta Janjiš -), Savić 6, Bajić 6 (od 58. minuta Bojić 5.5), Nikolić 7.5, Pereira 7 (od 74. minuta Živković -). Trener: Slaviša Božičić.

VELEŽ: Kurtanović 7, Čolić 6 (od 70. minuta Džafić -), Kajtaz 6.5, Bajić 6, Zaimović 6, Hamzić 5.5 (od 46. minuta Remetić 6), Jugo 5.5, Serdarević 5.5, Obad 5.5, Gubeljić 6, Delalić – (od 35. minuta Raščić 6). Trener: Anel Karabeg.

Igrač utakmice: Stevo Nikolić (Modriča Maksima) 7.5.

Laktaši – Posušje 1:1

Strijelac: 1:0 Ljubojević u 21, 1:1 Krstanović u 73. Stadion: FK Laktaši u Laktašima. Gledalaca: 1.000. Sudija: Vladimir Dominković (Orašje) 6.5. Žuti kartoni: Tešić, Ćorić, Šolak (Laktaši), Sakan (Posušje). Crveni karton: Danijel Stojanović (Posušje) u 38. minutu.

LAKTAŠI: Mrkobrada 6, Tešić 6 (od 69. minuta Mirković -), Ljubojević 7, Ćorić 6, Vujić 6.5 (od 46. minuta Šolak 6), Đurić 6.5 (od 77. Mučalović -), Bajić 6, Studen 6, Ćirković 6.5, Đorić 6, Sekulić 6.5. Trener: Vlado Jagodić.

POSUŠJE: Markotić 6, Vranjković 6 (od 46. minuta Prlić 6), Režić 6.5, Rogulj 6, Barišić 6, Serdarušić 7, Sakan 6 (od 68. minuta Daničić -), Krstanović 7, Stojanović 5.5, Lima 6.5 (od 61. minuta Ivanković -), Mešanović 6. Trener: Dragan Jović.

Igrač utakmice: Ivan Krstanović (Posušje) 7.

1 Jedinstvo – Široki Brijeg 0

Strijelac: 1:0 Mirvić u 63. minutu. Stadion "Pod borićima". Gledalaca: 1.500. Sudija: Edin Golać (Banovići). Žuti kartoni: Selimović (Jedinstvo), Jurić, Vidić (Široki Brijeg).

JEDINSTVO: Mujkić 7.5, Mulić 5.5 (od 78. minuta Selimović -), Mehadžić 7, Seferović 7, Smajlagić 7, Fejdić 7, Đaferović 7.5, Basara 7, Vranješević 7 (od 87. minuta Popović -), Mirvić 7.5, Kapetan 7. Trener: Ahmet Kečalović

ŠIROKI BRIJEG: Bandović 6, Kožul 6, Šilić 6, Jurić 5.5(od 80. minuta Zelenika -), Vidić 6 (od 82. minuta Njitraj -), Topić 6, Vagner 6, Roniele 6, Karoglan 6, Bubalo 5.5 (od 68. minuta Zovko -), Hanih 6. Trener: Ivica Barbarić.

Igrač utakmice: Admir Mirvić (Jedinstvo) – 7.5.      (Kliker.info-NN)