Premier liga : Derbi Zrinjskom, Željezničar na sigurnom

01:14 2007

Široki – Zrinjski 0:2 (0:1)
0:1 (17’) Kordić
0:2 (54’) Rajović
Zrinjski je na Pecari stigao do vodstva u 17. minuti. Strijelac je Krešimir Kordić koji je ovim pogotkom nastavio sa dobrim igrama u dresu Plemića u posljednje vrijeme. Do poluvremena Zrinjski propušta priliku povisiti vodstvo i na poluvrijeme se odlazi s vodstvom Mostaraca 1:0. U 54. minuti nakon ubačaja Smajića s desne strane Zoran Rajović šalje loptu iza leđa vratara Vasilja za vodstvo Zrinjskog 2:0 i na kraju Zrinjski stiže do zaslužena tri boda.

Željezničar – Borac 3:1 (1:0)
1:0 (42’) Pelak (penal)
2:0 (62’) Štilić
3:0 (73’) Dialiba
3:1 (86’) Puzigaća
U 9. minuti sporna situacija kada udarac Dialibe prema mišljenju domaćih prelazi gol liniju ali sudac je pokazao da se igra nastavi. Nešto kasnije Spahić pogađa vratnicu, ali nakon 15 minuta rezultat ostaje 0:0. Nakon penala za Željezničar u 38. minuti igrači Borca žele napustiti igru ali na intervenciju svog terena Karasija vraćaju se na travnjak. Nakon što je pomoćni trener Borca dobio crveni karton, Albin Pelak konačno izvodi penal i dovodi Željezničar u vodstvo 1:0.Na asistenciju Pelaka, Štilić u 62. minuti lijepim udarcem sa 7-8 metara dovodi Željezničar u vodstvo 2:0. Nakon kornera s desne strane, Dialiba povratnu loptu s druge stative glavom šalje u gostujuću mrežu za 3:0. Pred kraj susreta Puzigaća smanjuje zaostatak Borca na 3:1.

Modriča – Sloboda 2:0 (2:0)
1:0 (12’) Bojić
2:0 (42’) Savić (penal)
Početkom utakmice gosti iz Tuzle su propustili izglednu priliku, ali loptu Okanovića vratar Tripić brani. Domaći stižu do vodtva u 12. minuti golom Bojića. Modriča i dalje ima inicijativu ali rezultat ostaje nepromijenjen 1:0. Krajem poluvremena Savić povećava vodstvo Uljare na 2:0.

Velež – Čelik 2:1 (1:0)
1:0 (45’) Velagić
2:0 (51’) Obad
2:1 (61’) Mujić
Po vjetrovitom vremenu u Mostaru počeo je susret između Veleža i Čelika. Velež preko Kodre propušta povesti u 11. minuti, a gosti iz Zenice im uzvraćaju na isti način u 12. i 16. minuti. U sudačkoj nadoknadi nakon centaršuta Stokića, Velagić dovodi Velež u vodstvo 1:0.Nakon lijepe akcije isti takav pogodak Adisa Obada za vodstvo Veleža od 2:0, a u 61. minuti, nakon jedne greške vratara domaćih Hadžiđulbića, Mujić smanjuje zaostatak Čelika na 2:1. Velež igra s igračem manje nakon što je zasluženo isključen strijelac prvog pogotka, Velagić, koji je bez lopte udario protivničkog igrača. Rezultat ostaje nepromijenjen do kraja susreta.

2:4 (90’) Vranešević
Bijeljini je domaća momčad izišla na teren s juniorskim momčadi, bez osam igrača i trenera koji su jučer otpušteni iz kluba. Radnik nije iskoristio dvije prilike, u 18. i 20. minuti. Nakon jedne brze akcije Mirvić dovodi goste u vodstvo 0:1.
Nakon što su domaći izjednačili, u 75. minuti Šahinović povećava vodstvo Jedinstva na 1:2, a Basara u 78. na 1:3. Stajić iz penala smanjuje zaostatak Radnika na 2:3, a u sudačkoj nadoknadi lijepim udarcem za 2:4 uzvraća Vranešević.

Leotar – Sarajevo 4:0 (2:0)
1:0 (32’) Golubović
2:0 (41’) Bogdanović
3:0 (58’) Mulina
4:0 (62’) Mulina
Nakon inicijative domaćih Golubović u 32. minuti uspjeva zatresti mrežu gostiju iz Sarajeva. I dalje traje ofenziva prema golu Sarajeva, koje igra u oslabljenom sastavu uz igrača manje što je rezultiralo golom Bogdanovića za 2:0.
Nakon jedne akcije lopta vraćena s korner linije stiže do kapetana Leotara Siniše Muline koji postiže zgoditak za 3:0, a isti igrač je strijelac i za 4:0.

Slavija – Žepče 1:0 (1:0)
1:0 (42’) Spalević
Nakon 35. minuta igre u Istočnom Sarajevu i dalje početnih 0:0. U 42. minuti Slavija nakon kornera kojeg je izveo Vuksanović, preko Spalevića dolazi do vodstva 1:0 što je i konačan rezultat utakmice.

Posušje – Orašje 2:2 (1:0)
1:0 (3’) Mešanović
2:0
2:1
2:2
Posušaci su u samom otvaranju utakmice preko Mešanovića stigli do vodstva 1:0, a s istim rezultatom se odlazi na odmor.Početkom drugog dijela domaća momčad povisuje vodstvo na 2:0.