Pirova pobjeda Bayerna : Barcelona u finalu Lige prvaka (Video)

12 Maja
23:15 2015

epa04745311 Barcelona's Neymar (2L) celebrates scoring the 1-1 during the UEFA Champions League semi final second leg soccer match between FC Bayern Munich and FC Barcelona in Munich, Germany, 12 May 2015.  EPA/SVEN HOPPE

U revanš susretu polufinale Lige prvaka igranom u Minnhenu, Bayern je sa 3:2 pobijedio Barcelonu. U prvom meču na Nou Campu bilo je 3:0 za Blaugranu i Barca je bez većih problema sačuvala prednost i plasirala se u polufinale.

Barcelona je već u 5. minuti imala veliku šansu preko Rakitića, ali Neuer je fenomenalno intervenisao i spasio gol. Bayern je ekspresno uzvratio, pa je u 7. minuti nakon kornera sa desne strane zaboravljeni Benatia odlično skočio i matirao Ter Stegena za veliko slavlje domaćih navijača. U tom trenutku se možda učinilo da bavarski gigant može do senzacije, ali Messi, Suarez i Neymar su imali drugačije planove.

Barcin MSN trio je u 15. minuti izveo sjajnu akciju i izigrao odbranu Bayerna, a Neymaru nije bilo teško da nakon pasa Suareza sa pet metara pogodi mrežu za 1:1. Iako je već tada bilo jasno da je Barcelona prvi finalist, Katalonci su u 29. minuti ponovo lijepo kombinovali, a Neymar je nakon nove asistencije Suareza po drugi put matirao Neuera za vodstvo Barcelone. Bayern je u tom trenutku morao postići pet golova, što je naravno bila nemoguća misija, a do isteka prvih 45 minuta propustili su tri velike šanse. Muller je dva puta bio u dobrim prilikama, ali Ter Stegen je dobro odbranio u oba navrata, da bi golman Barce u samom finišu sjajjim refleksom spasio i zicer Lewandowskog.

Drugi dio je počeo u laganom ritmu i sa terenskom inicijativom Bavarca, koji su u 59. minuti zasluženo poravnali. Lewandowski se majstorski oslobodio svog čuvara i lijepim udarcem sa vrha kaznenog prostora je poravnao na 2:2. I u nastavku meča domaći su atakovali, a do novog vodstva su stigli u 74. minuti. Schweinsteiger je odigrao povratnu loptu za Mullera, koji na sličan način, odmjerenim udarcem sa distance po treći put pogađa mrežu Ter Stegena. Do kraja je ostalo 3:2, Bayern je slavio zasluženu pobjedu, ali Barcelona će 6. juna igrati u finalu u Berlinu.

Bayern-Barcelona 3:2

Stadion: Allianz Arena. Sudija:  Mark Clattenburg (Engleska). Strijelci: 1:0 Benatia 7., 1:1 Neymar 15., 1:2 Neymar 29., 2:2 Lewandowski 59, 3:2 Muller 74.. Žuti kartoni: Rafinha, Thiago Alcantara, Lewandowski, Alonso, Rode (Bayern), Rakitić, Pedro (Barcelona).

‎Bayern: Neuer; Rafinha, Boateng, Benatia, Bernat; Lahm (od 68. Rode), Xabi Alonso, Schweinsteiger (od 87. Javi Martinez); Alcantara, Lewandowski, Muller (od 87. Goetze).

‪‎Barcellona: Ter Stegen; Alves, Piqué, Mascherano, Alba; Iniesta (od 75. Xavi), Busquets, Rakitic (od 72. Mathieu); Messi, Suarez (od 46. Pedro), Neymar.