Pirova pobjeda Atletica : Real po drugi put uzastopno u finalu Lige prvaka (VIDEO)

10 Maja
22:53 2017

Real  je u finalu Lige prvaka. Kraljevski klub izdržao je sve muke na Vicente Calderonu, preživio je sve zamke koje mu je pripremio Cholo Simeone i izborio je finale s Juventusom koje će se odigrati 3 juna  u Cardiffu.

Atletico je slavio 2:1, no nije uspio napraviti nemoguće i nadoknaditi ogromnih 0:3 sa Santiago Bernabeua i Real će tako imati priliku postati prvi klub u povijesti Lige prvaka otkako se ona igra u ovom formatu (od 1993.) koji je obranio naslov prvaka Starog kontinenta.
Atletico je počeo goropadno, uraganski i već nakon 15 minuta imao je velikih 2:0. Nakon ubačaja iz kuta Saul je načeo Kraljeve u 12. minuti, a samo tri minute kasnije s bijele točke precizan je bio Griezmann.
U tim trenucima Vicente Calderon bio je na nogama, tribine mitskog stadiona vjerovale su da je čudo moguće, no tri minute prije kraja prvog poluvremena čudesni Karim Benzema dokazao je zašto mu Zinedine Zidane toliko vjeruje. Benzema je primio loptu na korner liniji okružen trojicom igrača Atletica.
Naizgled nemoguća situacija. Ipak, Francuz je prošao kroz svu trojicu kao da ih nema, vidio nadolazećeg Kroosa i idealnu mu servirao povratnu loptu. Nijemac je opalio, Oblak obranio, ali odbio je loptu točno na noge Isca.
Miljenik navijača Reala ovakvu šansu nije propustio i zabio je zlatni gol za Kraljevski klub.
U nastavku je Atletico pokušavao, nije se predao, no i kad bi nešto prošlo, večeras čudesni Keylor Navas bio je nezaustavljiv. U 66 minuti je u svega par sekundi nevjerojatno skinuo udarce Saula i Gameira, a nekoliko minuta kasnije i pokušaj Griezmanna.
Real je tako i četvrtu godinu zaredom bio koban po Atletico u Ligi prvaka. 2014. i 2016. Kraljevi su slavili protiv gradskog rivala u finalu, a 2015. bili su bolji u dvije četvrtfinalne utakmice.
Real je izborio svoje 15. finale Lige prvaka i priliku da osvoji 12. titulu te da kao prva momčad u povijesti Lige prvaka obrani naslov. S druge strane stajati će možda i najkompletnija momčad današnjice – Juventus. U svakom slučaju, jedva čekamo 3. jjuna  i ne sumnjamo da će to biti praznik nogometa.
Real je izborio svoje 15. finale Lige prvaka i priliku da osvoji 12. titulu te da kao prva momčad u povijesti Lige prvaka obrani naslov. S druge strane stajati će možda i najkompletnija momčad današnjice – Juventus. U svakom slučaju, jedva čekamo 3. lipnja i ne sumnjamo da će to biti praznik nogometa.