Njemačka brutalno ponizila Portugal : Velika glupost Pepea, hat-trick Mullera

16 Juna
22:50 2014

pepe21U velikom derbiju prvog kola Svjetskog prvenstva u Brazilu grupe G, Njemačka je sa ubjedljivih 4:0 savladala Portugal.Već u 12. minuti Nijemci dolaze u vodstvo. U kazenenom protoru Portugala oboren je Gotze, a sudija Milorad Mažić pokazao je na bijelu tačku. Siguran za vodstvo Njemačke bio je Tomas Muller.Nakon toga Njemačka je nastavila sa dominacijom dok su igrači Portugala za koji je igrao i Ronaldo bili bezidejni. Ipak u 27. minuti Almeida je ukrao jednu loptu Lahmu dodao do Ronalda koji sjajno šutirao ali je Neuer uspio odbraniti njegov udarac.

U 32. minuti nova lopta u mreži Patricia. Korner je izveo Toni Kroos, sjajno pronašao Hummelsa koji je nadvisio Pepea i pogodio za 2:0.Pepe je napravio veliku glupost u 37. minuti. Prvo je udario šakom u lice Mullera u jednom duelu da bi nakon toga dok je Njemac bio na zemlji prišao i udario ga glavom, a sudija iz Srbije Milorad Mažić mu je opravdano pokazao crveni karton.

U prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Portugalci su još jedanput vadili loptu iz svoje mreže. Ponovo je Kroos bio asistent a sjajan gol postigao je Thomas Muller za 3:0.U drugom poluvremenu prvi su zaprijetili Portugalci preko Nanija ali Neuer nije imao većih problema da ukroti njegov udarac.U 60. minuti danas neprimijetni Ronaldo je pokušao iz slobodnog udarca ali je pogodio samo  živi zid. Samo osam minuta kasnije sjajan kontra napad izveli su rezervista Schurrle i Gotze, a ovaj drugi je driblao odbranu Portugala i spetljao se pa je golman izbacio loptu u korner.

Portugalci su penal tražili u 76. minuti ali je sudija Milorad Mažić iz Srbije koji je danas sjajno sudio samo odmahnuo rukom.I onda u 78. minuti prvi hat-trick na Svjetskom prvenstvu u Brazilu postiže Tomas Muller. Sjajno je Schurrle prošao po desnoj strani ubacio u peterac Portugala, Patricio je kratko odbio loptu a Muller to rutinski posprema u mrežu za konačnih 4:0.Do kraja nije bilo većih uzbuđenja te su Nijemci sasvim zasluženo slavili pobjedu te tako najavili da će biti jedni od glavnih kandidata za osvajanje titule prvaka svijeta. (Kliker.info-SC)