Naši slavili: Malta – BiH 2 : 5 (1 : 3)

03 Septembra
02:30 2006

Nogometna reprezentacija BiH startala je pobjedom kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u nogometu 2008. godine u Austriji i Švicarskoj, pobijedivši večeras na Malti izabranu selekciju ove zemlje rezultatom 2 : 5. Kako se i očekivalo, naši reprezentativci su od početka napadali na gol domaćina, što je urodilo plodom već u 6 minuti susreta kada je naš kapiten Sergej Barbarez postigao lijep pogodak za 0 : 1. Međutim, samo dva minuta kasnije, slavlje je pokvario Pace koji je izjednačio.
Pogotkom u 10 minut
i susreta Mirko Hrgović ponovo osigurao prednost reprezentaciji BiH. U nastavku susreta igrala se dosta slaba utakmica, bez ozbiljnijih prilika. Bartolović povisio je vodstvo BiH u samom finišu poluvremena.

U nastavku susreta naša selekcija je bljesnula. Za to su zalsužni  Muslimović i Misimović, koji su u 48, odnosno  50 minuti postigli pogotke za visoko vodstvo naše izabrane selekcije. Da odbrana, ipak, u našoj reprezentaciji ovaj put nije bila na nivo pokazalo se u 85 minuti kada je  Mihael Mifsud postigao drugi pogodak. Zahvaljujući našem sada već nadaleko poznatom «opuštanju» selekcija Malte je uspjela u više navrata ozbiljno zaprijetiti golu Hasagića, ali susret se, srećom, okončao visokom razlikom u korist naše nogometne selekcije.