NAŠI PORAŽENI U GOLIJADI NA KOŠEVU: BIH – HRVATSKA 3:5

23 Augusta
03:26 2007

Čak osam pogodaka vidjeli smo na susretu BiH i Hrvatske, a momčad Slavena Bilića je na kraju bila uspješnija. Po dva pogotka za Hrvatsku postigli su Srna i N.Kovač, jedan je dodao Eduardo a sva tri pogotka za BiH postigao je Muslimović.Početne minute susreta na Koševu protekle su u izjednačenoj igri na sredini terena a praktično prvi udarac prema golu završio je u mreži. Igrala se 18. minuta kada je Petrić centrirao s lijeve strane a Eduardo je glavom pogodio za vodstvo Hrvatske. Ipak, prije ovog gola moramo spomenuti jednu spornu situaciju kada je Muslimović zaustavljen prekršajem na rubu kaznenog prostora, no sudac se nije oglasio a u nastavku je postignut gol na drugoj strani. Nakon toga Hrvatska potpuno preuzima kontrolu igre a rezultat toga je drugi pogodak. Jednu dugu loptu iza leđa Hrgovića primio je Srna te je rutinski savladao Gušu. Prvi pravi udarac prema vratima Runje uputio je Berberović ali bez uspjeha. Naša reprezentacija do smanjenja rezultata dolazi u 40. minuti kada je Muslimović iz okreta sjajno šutirao za 1:2 što je bio ishod prvog poluvremena. U nastavku je Muzurović napravio četiri izmjene koje su donijele dosta živosti i opasnosti pred vratima hrvatske reprezentacije. Najbliže izjednačenju bio je pokretljivi Džeko ali je njegov udarac glavom završio za malo pored stative. Na drugoj strani prijeti Budan no Alaim je siguran. Bolju igru u drugom dijelu Bosna i Hercegovina je kapitalizirala u 70. minuti kada je Muslimović iskoristio ubacivanje Misimovića iz slobodnog udarca. Samo minutu kasnije istovjetan scenarij pred vratima Alaima. Srna je izveo slobodan udarac a Niko Kovač je glavom pogodio za novo vodstvo Hrvatske. Burnih pet minuta završava Srna koji se poigrao s obranom naše reprezentacije te je lijevom nogom savladao nemoćnog Alaima. Uzbuđenja tu ne prestaju a reviju pogodaka nastavlja Muslimović koji postiže svoj treći pogodak. Muslimović je bio bolji u duelu od Roberta Kovača te je bez većih problema savladao Runju. Ni tu nije kraj golijadi koju nastavlja Niko Kovač sjajnim udarcem s 25 metara, a to je ujedno bio i posljednji gol na susretu koji je završen rezultatom 3:5. Pored velikog broja pogodaka izbornici Muzurović i Bilić mogu biti zadovoljni jer je bilo dosta dobrih stvari dok za ispravljanje slabijih imaju dovoljno vremena.

Sastavi:

BiH: Gušo (od 46. Alaim); Hrgović (od 83. Bartolović), Bajić, Radeljić (od 46. Džeko), Berberović –

Rahimić, Damjanović(od 46. Ibričić) – Čustović (od 46. Čustović), Muslimović, Misimović – Zeba (od 85. Ibišević)

Hrvatska: Runje; Ćorluka, Šimić, R.Kovač, Šimuniæ – N. Kovač, Vranješ, Srna (od 83. Pranjić), Petriæ (od 72. Olić) – Eduardo (od 63. Babić), Budan (od 84. Balaban)