Liga prvaka : ‘Zlatan show’ na San Siru

03 Oktobra
11:13 2007
 Drugo kolo Lige prvaka donijelo je utakmice skupina E, F, G i H. Rangersi su na gostovanju ‘potopili’ Lyon 3-0, a Inter je na svom San Siru bio bolji od PSV-a 2-0, dok je Sevilla slavila 4-2 protiv Slavije.U skupini E Lyon je na Gerlandu ugostio Rangerse, koji su uzeli sva tri boda. Lyon je u prvom kolu doživio težak poraz na Camp Nou 3-0, dok su Škoti osvojili tri boda protiv Stuttgarta. Francuzi nisu ništa bolje prošli niti danas te su istim rezultatom, na veliko razočarenje svojih navijača, napustili stadion.Iako su Francuzi više puta pucali po golu McGregora morali su tri puta ići u svoju mrežu po loptu. Da Marcus Beasly izveo je korner sa lijeve strane, a Lee McCulloch visoko skače i snažnim udarcem glavom trese mrežu Remyja Vercoutrea u 23. minuti. Na samom startu drugog dijela Daniel Cousin snažno puca pored domaćeg vratara za 2-0. Francuzi sve bacaju u napad, ali to otvara prostora Škotima koji koriste prvu priliku za povećanje vodstva. Beasly je prošao pored obrane domaćina i vara vratara za konačnih 3-0 i velikih tri boda sa nekad neosvojivog Gerlanda.Barcelona je na gostovanju u Stuttgartu na Gottlieb-Daimler Areni slavila 2-0 golovima Carlesa Puyola i Lionela Messija. Ronaldinho je zaigrao nakon kraće pauze zbog navodne ozljede i odmah dokazao koliko im nedostaje. Nakon udarca iz kuta Ronaldinho glavom puca po golu, a nespretna reakcija obrane Nijemaca dopustila je kapetanu da se proslavi. Sjajna akcija gostiju u 67. minuti izbacila je Thierryja Henryja u kazneni prostor, a on povratnom loptom pronalazi natrčalog Messija koji matira vratara Schaefera za konačnih 2-0 i prvo mjesto na ljestvici skupine E.

Man Utd teško do vrha u skupini F

U skupini F Manchester United je pred svojom publikom bio bolji od Rome 1-0. Iako je Sir Alex Ferguson na klupi ostavio Ryana Giggsa i Carlosa Teveza, bili su bolja momčad od Talijana. Iako je još svima ostalo u sjećanju 7-1 prije šest mjeseci, svi su bili svjesni da ovoga puta neće gledati ‘golijadu’ na Old Traffordu.

U teškoj i tvrdoj utakmici tek u drugom dijelu Wayne Rooney je uspio svladati Curcija sjajnim udarcem. Prepuni Old Trafford je tada jednostavno bio na nogama jer su čekali 70 minuta na pogodak na utakmici i tri boda te vodstvo na tablici. U samom finišu utakmice Cristiano Ronaldo je dobio udarac u arkadu od Vučinića te je ipak potekla krv na stadionu, dok je Roma pritiskala do kraja susreta te je Esposito promašio gol za nekoliko milimetara i rezultat je ostao nepromijenjen. drugoj utakmici iste skupine Dinamo Kijev je poražen na svom stadionu od Sportinga 2-1. Tonel je doveo goste u vodstvo, a Vaschuk je izjednačio, dok je Polga postavio konačan rezultat utakmice.U skupini G CSKA je igrao ranije utakmicu drugog kola i osvojio je prvi bod u ovogodišnjoj Ligi prvaka. Fenerbahce je nakon slavlja protiv Intera ovoga puta izvukao bod na gostovanju na stadionu Lokomotiv. Iako su gubili 1-0 nakon prvih 45 minuta uspjeli su preokrenuti susret, ali Fenerbahce je izjednačilo u završnici susreta. Turke je u vodstvo doveo Alex koji je iskoristio slabu reakciju obrane i glavom pospremio loptu u mrežu iza vratara Veniamina Mandrikyna. Nakon što je domaći trener Valerij Gaazejev u poluvremenu svojoj momčadi ukazao na greške protivnika Srbin Miloš Krasić je u 49. minuti izjednačio susret nakon pogreške obrane. Samo 4 minute kasnije Edu griješi i ruši Vagnera Lovea u kaznenom prostoru, a njemački sudac Kircher pokazuje na najstrožu kaznu. Brazilac sam izvodi jedanaesterac i dovodi svoju momčad u vodstvo. Pet minuta prije kraja susreta Deivid je udarcem sa 25 metara po sredini gola iznenadio domaćeg vratara i postavio konačan rezultat 2-2.

‘Zlatan show’ na San Siru

U drugom susretu ove skupine Inter je na San Siru lako došao do tri boda pobjedom nad PSV-om 2-0. Zlatan Ibrahimović je dva puta zatresao mrežu Gomesa. Prvi pogodak zabio je sa bijele točke nakon što ga je Jan Kromkamp srušio na rubu šesnaesterca. Drugi pogodak zabio je glavom nakon nabačaja sa desne strane, a majstorstvo Šveđanina, koji iz mrtvog kuta pogađa suprotni kut vratara gostiju, diglo je na noge cijeli stadion.U skupini H dvostruki pobjednik Kupa Uefe Sevilla se na svom Ramon Sanchez-Pizujan oporavila od poraza 3-0 od Arsenala u prvom kolu i sa 4-2 pobijedila Slaviju.

Trener Juande Ramos tražio je napadačku igru od svojih igrača te je već na samom startu utakmice u 8. minuti Frederic Kanoute kada je s desne strane zaobišao vratara Martina Vaniaka zatresao mrežu. Vodstvo domaćina nije trajalo dugo, pa je tako u 19. minuti Slavija školskom akcijom izbacila obranu iz igre, a sjajan udarac u gol pretvorio je Daniel Pudil. Stadion je nakratko utihnuo, ali već u 27. minuti Kanoute upošljava Luisa Fabiana koji prolazi pored vratara i postavlja rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme. U drugom poluvremenu Arouna Kone u 69. minuti zabija za 4-1, a Kalivoda u sudačkoj nadoknadi postavlja konačan rezultat utakmice 4-2.U drugoj utakmici iste skupine Steaua je na svom istoimenom stadionu ugostila Arsenal za koji niti na klupi nije bio bivši igrač Dinama Eduardo da Silva, koji ima problema s ozljedom. Igrači Arsenea Wengera imali su puno više od igre, ali nedostajala je završnica. Sve do 76. minute ‘Topnici’ su pucali sa svih strana, ali tek je Nizozemac Robin Van Persie nakon dodavanja s lijeve strane snažno opalio po golu i gotovo ‘probio’ mrežu za tri boda u Rumunjskoj. (Kliker.info-JL)