Liga prvaka : Uvjerljivi Milan, poraz Valencije

25 Oktobra
09:34 2007

Dvobojima u srijedu kompletirano je treæe kolo po skupinama nogometne Lige prvaka. Od osam susreta, u njih pet su slavili domaæini. Najuvjerljivije u Milanu gdje je istoimeni domaæin sa 4-1 pobijedio Šahtar. Dvostruki strijelci za Milan bili su Gilardino i Seedorf, dok je poèasni pogodak za goste djelo Lucarellija.Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu za goste. Dvije pobjede domaæina vrijedi posebno naglasiti. U Rosenborgu su domaæini nadvisili favoriziranu Valenciju 2-0 (Kone, Riseth), dok je Bešiktaš bio bolji od Liverpoola 2-1.Na pragu najveæe senzacije kola bili su nogometaši Olympiacosa koji su od 13. minute na Santiago Bernabeu igrali sa igraèem manje zbog iskljuèenog Torosidisa i zamalo izvukli remi. Domaæine je spasio Robinho sa dva pogotka u nastavku susreta. Real je poveo u veæ u 2. minuti kada je Raul svladao vratara Nikopolidisa. Gosti uzvraæaju u 7. preko Gallettija, da bi preokrenuli rezultat u svoju korist u 47. minuti kada Cesar vara Casillasa. Ipak, veæ spomenuti Robinho golovima u 68, i 83 spašava obraz "Kraljevskog kluba". Balboa je u 93. minuti potvrdio pobjedu Reala.Werder je pogocima Sanoga i Almeide svladao Lazio 2-1. Strijelac za Rimljane bio je Manfredini u 82. minuti. U Lisabonu je Benfica dugo lomila otpor Celtica. To im je uspjelo tek u 87. minuti kada Oscar Cardozo donosi puni bodovni plijen svojoj momèadi.Chelsea je bila puno bolja momèad u okršaju sa Schalkeom i zasluženo slavila 2-0 golovima Malude (4) i Drogbe (47). Ivan Rakitiæ u igru je ušao u nastavku i tada je igra gostiju postala puno bolja, ali bez konkretnog uèinka po rezultat.Marseille i Porto podjelili su bodove (1-1). Domaæini su stigli u vodstvo u 69. minuti preko Nianga, dok u 79. Lucho Gonzalez iz kaznenog udarca postavlja konaèni rezultat utakmice.

SKUPINA A:

Besiktas – Liverpool 2-1 (Hyppia 13. ag, Bobo 82; Gerrard 85); Marseille – Porto 1-1 (Nianga 69;Lucho Gonzalez 79)

SKUPINA B:

Rosenborg – Valencia 2-0 (Kone 53, Riseth 61); Chelsea – Schalke 2-0 (Maluda 4, Drogba 47)

SKUPINA C: Werder Lazio 2-1 (Sanogo 28, Almeida 54; Manfredini 82); Real Madrid – Olympiacos 4-2 (Raul 2, Robinho 68,83, Balboa 90+3; Galetti , Cesar 47)

SKUPINA D: Benfica – Celtic 1-0 (Cardozo 87); Milan – Šahtjor 4-1 (Gilardino 6, 14, Seedorf 62, 69; Lucarelli 51)