Liga prvaka : Drogba za slavlje Chelsea na Mestalli

04 Oktobra
10:45 2007
 U srijedu je kompletirano drugo kolo ovogodišnjeg izdanja nogometne Lige prvaka. Priliku da se pokažu pred svjetlima reflektora dobile su momčadi u skupinama A, B, C i D.Ljepotica kola odigrana je na Mestalli gdje je Valencija dočekala goste iz Londona na čijoj je klupi debitirao u Ligi prvaka Avram Grant, nasljednik Jose Mourinha. Igrala se 9. minuta kada gosti gube loptu na sredini. Ona se, nakon kratkog "biljara" između braniča gostiju, od Essiena odbija do Davida Ville koji  šalje loptu pored vratara Čeha. Prednost domaćih nije dugo trajala. U 21. minuti Maluda je probio lijevu stranu, ubacio u sredinu gdje branič domaćih Moretti šalje loptu u vlastitu mrežu. U 56. minuti mreža Petera Čeha se ponovno trese, ali na intervenciju svog pomoćnika sudac Rosetti poništava gol Ville zbog zaleđa.Staro nepisano pravilo kaže da kada ne iskoristiš svoje prilike, protivnik će te  vjerovatno kazniti. Tako je bilo i u Valenciji kada je u 71. minuti Joe Cole sjajno proigrao Drogbu koji se odhrvao pratnji čuvara i pogotkom donio pobjedu svojoj momčadi.U susretu Lazia i Real Madrida gosti vrlo rano preko Van Nistelrooya dolaze u vodstvo. U 8. minuti Nizozemac je iznenadio obranu domaćina i postigao svoj 51 gol u Ligi prvaka. Nakon što je minutu prije propustio odličnu priliku, Pandev se iskupio u 32. minuti kada snažnim udarcem trese mrežu Casillasa za 1-1. Da je Van Nistelrooy u golgeterskoj formi dokazao je u 61. minuti kada je po drugi puta svladao vratara Ballottu. Na izazov Van Nistelrooya odgovorio je Goran Pandev u 75. minuti postavivši konačni rezultat utakmice.Pola sata trebalo je  Werderu (Vranješ na klupi) da slomi otpor Olympiacosa. Tada na scenu stupa Hugo Almeida koji nakon slobodnog udarca Pasanena postiže gol za vodstvo domaćina na Weserstadionu u Bremenu. I kada su svi očekivali kako će sva tri boda ostati u Njemačkoj, Olympiacos je preokrenuo utakmicu. Stoltidis je izjednačio u 73. minuti, da bi Patsatzoglou u 82. kreirao veliko iznenađenje. U 87. pobjedu Olympiacosa potvrdio je Kovačević.U Lisabonu je sadržajno poluvrijeme okrunjeno pogotkom Šahtjora u 42. minuti. Strijelac, kasnije će se ispostaviti, jedinog gola na utakmici bio je Jadson, a uloga asistenta pripala je Fernandinhu.Nogometaši Celtica u samoj završnici susreta sa Milanom stigli su do velike pobjede. Domaćini dolaze u vodstvo u 62. minuti kada je najspretniji u gužvi ispred vratara Dide bio McManus. Prednost domaćih nije dugo trajala. Nakon što je u 68. minuti srušen Ambrosini, Kaka vraća utakmicu u rezultatski egal udarcem iz bjele točke. Ipak, u 90. minuti McDonald pogađa za veliko slavlje domaćih navijača na Celtic Parku. Treba napomenuti da je u samoj završnici susreta jedan neodgovoran navijač ušao u teren i u prolazu dodirnuo Didu koji je pao na pod kao pokošen. Iako je bilo vidljivo kako je Dida simulirao, umejsto njega u igru je ušao Kalac. Za očekivati je kako će se Milan žaliti Uefi zbog toga incidenta.Još jedan susret odlučen je u sudačkoj nadoknadi. Kada su svi mislili da će dvoboj Bešiktaša i Porta završiti nedirnutih mreža ukazao se Quaresma i u 92. minuti donio vrijednu pobjedu svojoj momčadi.Schalke je u nastavku susreta na gostovanju kod Rosenborga stigao do pobjede. Jones u 62. i Kurany u 89. bili su strijelci.  Ivan Rakitić igrao je do 75. minute, a može se pohvaliti asistencijom kod pogotka Jonesa.Prekrasan gol Valbuene u 77. minuti dvoboja Liverpoola i Marselliea donio je puni bodovni plijen momčadi