Liga prvaka : Desetkovani United prošao nakon drame na Parku prinčeva, WAR koban za Romu (Video)

07 Marta
03:12 2019

Večeras je odigran uzvratni susret Lige prvaka između PSG-a i Manchester Uniteda, a konačan rezultat je glasio 1:3.

Nakon što je prva utakmica na Old Traffordu završena pobjedom PSG-a sa 0:2, svi su u startu otpisali United pred uzvrat u Parizu.

Međutim u 2. minuti ih je razuvjerio Lukaku pogotkom za rano vodstvo Crvenih đavola.

Da ćemo gledati sjajnu utakmicu potvrdio je i Bernat svega 10 minuta poslije pogotkom na asistenciju Mbappea.

Ipak, gosti iz Manchestera dolaze do novog vodstva u 30. minuti susreta nakon velike greške Buffona koju sjajno koristi Belgijanac Lukaku postigavši svoj drugi gol na utakmic.

Do poluvremena se rezultat nije mijenjao, a pred početak drugog su sve karte bile otvorene.

Drugo poluvrijeme je bilo dosta mirnije, PSG nije želio srljati, a gosti su čekali šansu iz kontri.

Nije bilo velikih šansi, a kako je utakmica odmicala United je krenuo sve više u napad.

Na kraju se to isplatilo u posljednjim minutama susreta, kada je sudija nakon gledanja VAR-a odlučio dosuditi jedanaesterac za ekipu Manchester Uniteda, zbog igranja rukom mladog Kimpembea.

Penal je realizovao Rashford u 94. minuti susreta za konačnih 1:3, čime je donio senzacionalan prolazak u četvrtfinale Lige prvaka Crvenim đavolima.

U utakmici između Porta i Rome u okviru uzvratnog susreta osmine finala Lige prvaka na semaforu je nakon regularnih 90 minuta stajalo 2:1, što je odvelo utakmicu u produžetke. Na kraju je susret odlučio penal dosuđen za Porto nakon gledanja VAR tehnologije, kojeg realizuje Telles za konačnih 3:1.

Prva utakmica u Rimu je završila pobjedom Vučice rezultatom 2:1.

Današnju utakmicu je Eusebio Di Francesco započeo sa nešto defanzivnijom taktikom koja se na početku nije isplatila.

Učestali su bili napadi Porta, a svoje napade su krunisali pogotkom Soaresa u 26. minuti susreta za veliko slavlje Portugalaca.

Ipak, Roma poslije dolazi do poravnanja golom sa bijele tačke koji je realizovao De Rossi. Penal je prethodno napravljen nad Perottijem.

Do poluvremena nije bilo promjene rezultata te su gosti iz Rima na odmor otišli zadovoljniji.

Drugo poluvrijeme su domaćini ponovo bolje otvorili, a do novog vodstva su stigli već u 52. minuti golom Marege nakon sjajnog centaršuta Corone.

Nakon toga su se obje ekipe povukle i nisu imale ambicije da napadnu gol protivnik. Čekalo se ko će prvi napraviti grešku.

U 77. minuti je bila velika prilika za Brahimija da poveća prednost Porta, ali se nije dobro snašao u šesnaestercu Rome.

Do kraja nije bilo ozbiljnijih prilika te se sa ovim rezultatom otišlo u produžetke.

Najveću priliku za Romu u produžetcima je imao bh. reprezentativac Edin Džeko koji je u 111. minuti savladao domaćeg golmana, ali je loptu koja je išla prema golu u posljednjim sekundama izbacio defanzivac Porta.

Ubrzo nakon toga stiže kazna. Opet je glavni akter bila VAR tehnologija, koja je nakon ponovnog gledanja situacije donijela Portu jedanaesterac. Penal u 117. minuti realizovao je Telles za 3:1 što je bio i konačan rezultat nakon produžetaka.