Liga prvaka: Barcelona prejaka za City, Juventusu pobjeda protiv Borussije (Video)

25 Februara
04:14 2015

Suarez78Barcelona je slavila gostujuću pobjedu nad Manchester Cityem sa 2:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na Etihad stadionu, dok je u drugom susretu Juventus savladao Borussiu Dortmund također sa 2:1 u meču odigranom u Torinu.

Barselona je, baš kao i prošle sezone, slavila na gostovanju u Manchesteru u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, samo je ovoga puta bilo 2:1, a ne 2:0 kao prošle godine.Prvo je poluvrijeme u potpunosti pripalo gostima koji su već do 30. minute postigli dva pogotka, oba Luis Suarez. Prvi je pao nakon 16 minuta utakmice, nakon što je u području uže odbrane pogriješio Kompany. Suarez je iskoristio grešku te bez većih problema matirao nemoćnog Joea Harta.

Barselona je nastavila igrati bolje, te nakon sjajne akcije u 30 minuti povela 2:0. Na asistenciju Jordija Albe uklizao je Suarez, te postigao pogodak za uvjerljivu prednosti svoje ekipe. Do kraja poluvremena, Barselona je nastavila dominirati, ali bez izrazitih prilika.U drugom dijelu, druga priča. Nakon desetak minuta podjednake igre, City se nametnuo na terenu, a pogotovo im je pomogao ulazak Fernandinha, umjesto do tada slabo vidl

jivog Nasrija. I doista, u 70 minuti i domaći su nogometaši odigrali sjajnu akciju, koju je nakon savršene asistencije Davida Silve pogotkom okrunio Aguero.Taman kad se činilo da su domaći nogometaši krenuli i po drugi pogodak, crveni karton Clichyja bacio ih je u težu defanzivnu petnaestak minuta prije kraja utakmice.Barcelona je nanizala nekoliko prilika, a u sudijkoj nadoknadi imali su i jedanaesterac, kojeg je Joe Hart odbranio Messiju, da bi Argentinac promašio i odbijenu loptu.Ovom je pobjedom Barcelona došla na prag četvrtfinala, ali jedan pogodak te igra u drugom poluvremenu daje Cityju neku nadu.Naš Edin Džeko igrao je blijedo i u 68. minuti susreta zamijenio ga je Bony.

U drugom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Juventus je u Torinu pobijedio Borussiju Dortmund 2-1. Golove za torinsku ‘Staru damu’ postigli su Carlos Tevez (13) i Alvaro Morata (44), dok je pogodak za Borussiju postigao Marco Reus (18). Revanš je na rasporedu 18. marta u Dortmundu.