Ibra čarobnjak : Interu naslov prvaka, Milanu niti Liga prvaka

19 Maja
02:49 2008

Milanski Inter obranio je naslov prvaka Italije poslije, malo je reći, uzbudljivog posljednjeg kola Serie A.Roma je ranim vodstvom na gostovanju u Cataniji, pogotkom Vučinića u 8. minuti, sve do 62. minute bila prvak, ali tada u Parmi zabija Zlatan Ibrahimović i Interu osigurava još jedan scudetto. Sve dvojbe, Ibrahimović je riješio u 79. minuti povisivši na 2:0 i osim što je potvrdio Interov naslov, Parmu je gurnuo u drugu ligu.Osim velike borbe za prvaka, zadnje kolo su obilježile borba za opstanak kao i odluka o četvrtoj momčadi koja će sljedeće godine igrati u Ligi prvaka između Fiorentine i Milana.Fiorentina je osigurala Ligu prvaka pogotkom Osvalda u 76. minuti na gostovanju kod Torina, a Milan će unatoč domaćoj pobjedi 3:1 nad Udineseom sljedeće sezone u Kup Uefa.Iz Serie A ispali su već prije zadnjeg kola otpisan Livorno, spomenuta Budanova Parma i unatoč domaćoj pobjedi, Empoli.Sve do 85. minute utopljenik je bila Catania koja je cijelo drugo poluvrijeme stiskala Romu. Veselje i ostanak im je donio Martinez 5 minuta prije kraja susreta. (Kliker.info-VlL)