Historijski uspjeh: Rukometaši Bosne u polufinalu Kupa pobjednika kupova

05 Marta
02:13 2007

Ono što su večeras rukometaši Bosne prikazali bila je poslastica za sve okupljene u dvorani Mirza Delibašić. Rukometaši Vardara su većim dijelom utakmice izgledali kao drugorazredna momčad, dok je Bosna predvođena na jednoj strani standardno sigurnim Tahirovićem, a na drugoj izuzetno efikasnim Harmandićem od početka djelovala sigurno i odlučno u namjeri da ostvari zacrtani cilj.

Bosna je samo u početku susreta imala zaostatak 4:6 nakon čega, uz par obrana Tahirovića, prave seriju od 5:0 i dolaze na 9:6, a prednost do kraja poluvremena povećavaju na +5 (18:13). U prvih trideset minuta Adnan Harmandić je uspio postići čak 8 pogodaka, dok je Tahirović obranio 2 od 3 sedmerca makedonske momčadi.

Ono što smo gledali u drugom poluvremenu događa se rijetko ili nikada. Na terenu igra samo jedna momčad, RK Bosna, a gosti iz Skopja svoj prvi gol postižu nakon čak 15 minuta igre u drugom dijelu, što je pozdravljeno od strane publike u Skenderiji. Trener Demirović na vrata stavlja Selmana Beširovića umjesto Tahirovića, koji nakon 23 uspješne obrane uz ovacije publike napušta parket.

Kraj utakmice i konačnih 33:24 gledatelji u dvorani su dočekali na nogama, aplauzom nagradivši najbolji sportski kolektiv u Bosni i Hercegovini.

Mislio sam da će biti neizvjesno da samog kraja, ali sigurno je da bez ove fantastične publike ne bi na ovako uvjerljiv način stigli do pobjede. Kad bih mogao birati u polufinalu bi volio igrati protiv Zagreba što bi bio veliki izazov za ovu momčad. – rekao je trener Halid Demirović za FTV.

Čestitam rukometašima Bosne na zasluženoj pobjedi i želim im puno sreće u polufinalu. Večeras je pobjedila bolja ekipa, nismo imali rješenja za Tahirovića koji je najveće ime večerašnjeg susreta. – riječi su Veselina Vujovića, trenera rukometaša Vardara.