EURO 2008: Poraz fudbalera BiH, Turci na EP-u

22 Novembra
05:22 2007

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom u Istanbulu okončala je kvalifikacije za EP 2008. u Austriji i Švicarskoj.U susretu posljednjeg kola C-grupe kvalifikacija fudbaleri BiH su na stadionu Ali Sami Yen, pred oko 30.000 gledalaca, poraženi od Turske sa 1:0 (1:0). Jedini pogodak postigao je Nihat Kahveci u 43. minuti.Sedmom pobjedom u kvalifikacijama Turci su osigurali plasman na EP. Tokom cijele utakmice domaći fudbalerii imali su inicijativu i stvarali prilike, dok su fudbalerii BiH defanzivnom taktikom pokušavali osujetiti njihove napade. U 43. minuti Kahveci je nakon dodavanja Altintopa sa sedam metara pogodio za vodstvo i pobjedu vrijednu plasmana na EURO 2008. Pored Turske, plasman na EP iz C-grupe izborila je Grčka.Reprezentacija BiH je kvalifikacije za EP okončala sa četiri pobjede, jednim remijem i sedam poraza, osvojivši četvrto mjesto u grupi. (kliker.info-Fena)