EP u rukometu : Danci prvaci Evrope

28 Januara
02:44 2008

Rukometaši Danske pobijedili su u finalu Europskog prvenstva Hrvatsku rezultatom 24:20 i tako sasvim zasluženo ponijeli titulu europskih prvaka. Hrvatska je dobro otvorila utakmicu i nakon 8 minuta otišla na 4:0, ali se Danska predvođena odličnim Boesenom brzo vraća i do kraja prvog dijela dolazi do prednosti od tri gola (13:10). U nastavku Danci održavaju stečenu prednost. Rukometaši Hrvatske u jednom su trenutku smanjili na dva gola zaostatka, ali do potpunog preokreta nisu mogli.Rukometaši Danske tako su po drugi put na ovom prvenstvu svladala Hrvatsku. Podsjetimo, prije pet dana Danci su slavili protiv Hrvatske i to s uvjerljivih 10 golova razlike (30:20), a turniru su završili samo sa jednim porazom. Na samom otvaranju pobijedila ih je reprezentacija Norveške s 27:26.Najefikasniji kod Danaca bili su Lasse Boesen i Lars Christiansen sa po sedam golova. Na vratima je opet briljirao Kasper Hvidt koji je sakupio 14 obrana. Hvidt je ponio titulu najboljeg vratara na turniru. Kod Hrvatske je najefikasniji bio Petar Metličić sa pet golova.U utakmici za treće mjesto rukometaši Francuske su se bez većih problema obračunali s Njemačkom pobijedivši rezultatom 36:26 (18:9).Titulu najboljeg strijelca na prvenstvu podijelila su tri igrača. Po 44 gola postigli su Ivano Balić iz Hrvatske, Lars Christiansen iz Danske i Nikola Karabatić iz Francuske.  (Kliker.info-Sportin )