Ćirina bruka na Kandridi : Rijeka pobijedila reprezentaciju Bosne i Hercegovine

11 Februara
21:13 2009

U posljednjoj provjeri pred nastavak prvenstva nogometaši Rijeke su u uzbudljivoj utakmici pobijedili reprezentaciju BiH. Sve zasluge pripadaju braći Sharbini, ali u tome im je znatno pomogao i sudac s FIFA-inim znakom i njihov sugrađanin poklonivši im dva kaznena udarca. Susret su bolje otvorili izabranici Miroslava Blaževića i poveli su preko Muslimovića, koji je iz gužve nakon prodora Džeke s pet metara matirao Radmana. U 31. minuti na par metara od gola BiH pao je, ničim izazvan, Igor Novaković, a na opće čuđenje Bebek je dosudio najstrožu kaznu. Siguran realizator je bio kapetan »bijelih« Anas Sharbini. Taj je pogodak Rijeci dao motiva i zaigrali su bolje. Međutim na odmor s prednošću odlaze gosti. Cerić u kaznenom prostoru u sudačkoj nadoknadi ruši Džeku i Bebek pokazuje na jedanaesterac. Za 1:2 bio je siguran Misimović. Već u 49. minuti Rijeka stiže do novog poravnanja, na isti način kao i u prvom dijelu. Bebek i treći put pokazuje na bijelu točku iz samo njemu znanih razloga. I ovoga puta siguran je bio Anas Sharbini. Tek nakon poravnanja BiH počinje igrati i nizati prigode no Radman je posebno inspiriran. Trenutak odluke zbio se u 63. minuti kada je Ahmad Sharbini nakon sjajne solo akcije matirao vratara gostiju Nurkovića. Sve u svemu, tisuću promrzlih gledatelja bilo je zadovoljno viđenim.

Stadion Kantrida. Gledatelja: 1000. Suci: Ivan Bebek, Damir Volf, Robert Kezele (svi Rijeka). Strijelci: 0:1 Muslimović 5’, 1:1 An. Sharbini 31’-11m, 1:2 Misimović 45’ – 11m, 2:2 An. Sharbini (49’ – 11 m, 3:2 Ah. Sharbini 63’. Žuti kartoni: Rijeka: Cerić, BiH: Berberović, Džeko.

RIJEKA: Radman, Dabac, Čejvanović (od 46’ Miladin), Novaković (od 66’ Matko), Ah. Sharbini, An. Sharbini, Štrok (od 73’ Tadejević), Budicin (od 46’ Turkalj), Kreilach (od 46’ Pamić), Fernandez, Cerić (od 46’ Čagalj).

BiH: Nurković, Berberović, Mirvić (od 46’ Radeljić), Spahić, Muratović, Vladavić, Muslimović (od 73’ Zec), Misimović, Džeko, Mravac, Ibričić.        (Kliker.info-Novi list)