Ćirin debi : Bugarska minimalno slavila u Zenici

21 Augusta
04:10 2008

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poraena je  u prijateljskoj utakmici u Zenici poražena od Bugarske sa 1:2 (0:1).Jedini pogodak za BiH postigao je Ibričić u 59. minuti, dok je strijelac oba gola za Bugarsku bio Berbatov (25. i 57.).Susret je odigran na stadionu Bilino polje, pred oko 10.000 gledalaca, a sudio je Dragutin Stanković iz Srbije.Reprezentacija BiH je u prvom susretu pod vodstvom selektora Miroslava Blaževića pretpjela poraz. Nogometaši BiH odigrali su dobro veći dio meča, a u prvom poluvremenu su imali mnogo više prilika od Bugara. No, Muslimović iz tri pokušaja nije uspio prevariti bugarskog golmana, a dvije šanse propustio je i mladi Pjanić. Bugari su došli u vodstvo u 25. minuti preko Berbatova, koji je iskoristio grešku Ibričića i sa pet metara savladao golmana bh. reprezentacije Brašnića. Isti igrač je u 57. minuti udarcem glavom pogodio rašlje za vodstvo Bugarske od 2:0. Dvije minute kasnije Ibričić je glavom sa desetak metara pogodio gol i reprezentaciji BiH donio nadu za poravnanje. Ipak, i pored konstantnih napada i nekoliko povoljnih prilika rezultat se nije mijenjao. Susret protiv Bugarske bio je posljednja provjera za reprezentaciju BiH uoči kvalifikacijskog meča protiv Španije, 6. septembra u Murciji. (Kliker.info-Fena)