Bayern razbio Inter, Barselona izvukla bod u Bremenu

28 Septembra
04:00 2006

Aktaulni prvak Europe, Barcelona, osvojila je bod na gostovanju u Bremenu u 2. kolu Lige prvaka. Momčad Franka Rijkaarda "spasila" se u posljednjim trenutcima susreta golom Messija; domaći su bili u vodstvu od 56. minute kada je autogol postigao Puyol. Chelsea je rutinski "odradio" gostovanje u Bugraskoj, za 3:1 protiv Levskog Drogba je postigao hat-trick. U skupini B, po bod su osvojili Spartak i Sporting odigravši 1:1, dok je Bayern načinio veliki korak prema drugom krugu slavljem na San Siru. Utakmica je prelomljena u 59. minuti kada je zbog drugog žutog kartona isključen Ibrahimović. Gosti su strpljivom igrom poveli u 80. minuti golom Pizzara, a nakon još jednog crvenog kartona (Grosso) stvar je zaključio Podolski. Veliki posao u skupini C napravio je nizozemski PSV minimalnom pobjedom na gostovanju kod Bordeauxa. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Vayrynen. Nakon vodstva od 3:0 Liverpool je protiv Galatasaraya primio dva gola te su navijači na "Anfieldu" strepili do posljednje sekunde. Ipak, Redsi pišu prvu "tricu" ove sezone.

Valencija je napravila korak prema drugom krugu pobjedom protiv Rome (2:1), dok je Shakhtar dva puta morao stizati vodstvo grčkog Olympiacosa za remi (2:2) i prvi bod.