Australian Open : Đoković maestralno srušio Federera

25 Januara
21:13 2008

Nema više dominacije Federera i Nadala na najvećim teniskim turnirima! Novak Đoković je sa 7:5, 6:3, 7:6 protiv Rogera Federera dovršio priču koju je započeo Jo- Wilfried Tsonga protiv Rafaela Nadala za iznenađujuće finale Australian Opena. Koliko su mediji diljem svijeta trebali čekati da mogu priopćiti kako Roger Federer u jednom meču nije imao šanse? Upravo to možemo napraviti nakon polufinala Australian Opena u kojem je hladnokrvni Švicarac izgubio od odličnog Novaka Đokovića bez osvojenog seta. Sve je izgledalo "standardno", uobičajno, onako kako to obično izgleda u polufinalu Grand Slam turnira u kojem igra Roger Federer. Break u prvom setu donio mu je servis za set kod 5:4. I od tad – Đoković. Povratak u egal, a zatim odmah i oduzimanje servisa za 7:5 i vodstvo 1-0 u setovima. Nastavak je donio sličan scenarij iz završnice prvog seta. Đoković prolazi Federera na mreži kada je Švicarac agresivan ili Đoković zabija jedan od 15 winnera kada Federer čeka pogrešku. Nije ju dočekao. Već kod 1:1 u trećem setu treći je nositelj imao nekoliko break lopti. Federer je ponovno imao mogućnost za produženje meča. Nekoliko set lopti pri 6:5 i servisu protivnika. Niti to nije išlo. I zatim tie-break u kojem Federer briljira. Međutim, ne i u Melbourneu i ne protiv Đokovića. Tipsarević ga je odvukao u 10:8 u petom setu, a Đoković je ipak klasa više. Za finale u kojem će igrati protiv Jo-Wilfrieda Tsonge. Napokon nešto novo u finalima Grand Slam turnira. Za kraj vrijedi spomenuti statistiku. Đoković je ubacio 50 winnera, Federer 12 manje, a broj neforsiranih pogrešaka im je bio jednak. Jednadžba je jednostavna – Đoković u finalu, Federer na tribinama. (Kliker.info-VL)