ALL STAR : Istok bolji od Zapada 134-128

19 Februara
01:32 2008

Na ‘gostujućem’ terenu u New Orleansu košarkaši Istočne konferencije pobijedili su Zapad 134-128 u All Star utakmici NBA lige.Istok su do pobjede vodili najbolji strijelac Ray Allen (28) koševa i spektakularni LeBron James (27 koševa, devet asistencija i osam skokova). Allen je u posljednje tri minute i 15 sekundi pogodio tri uzastopne trice, dok je James bljesnuo ‘nemogućim’ zakucavanjem u posljednjoj minuti zaradivši titulu najkorisnijeg (MVP) igrača utakmice.Pobjedom se Istok revanširao za lanjski teški poraz u Las Vegasu, kad je Kobe Bryant vodio Zapad do serije rekorda i konačne 153-132 pobjede."Nismo htjeli da se ponovi prošla godina. Tada su nas gadno ‘namazali'", rekao je James nakon utakmice.Ovaj put Bryant je odigrao tek tri minute čuvajući još uvijek nezalijačeni prst. Operaciju je otklonio definitivno do kraja sezone, motiviran dolaskom Pau Gasola i time ambicijama u doigravanju.Zapad su predvodili Amare Stoudemire, Brandon Roy i Carmelo Anthony sa po 18 koševa.Istok je u pobjedi uspio skinuti jedan rekord. Ispucali su ukupno 36 trica nadmašivši rakord Zapada (30) iz 2002. godine. Pogodili su, međutim, tek deset.Miljenik domaće publike Chris Paul asistirao je za koš 14 puta, najviše od Jasona Kidda kojem je to uspjelo 2000. godine, tada još u dresu Zapada odnosno Phoenixa.Sljedeće godine domaćin All Star vikendu je Phoenix, gdje su najveće zvijezde posljednji put igrale 1995. godine. Zapad je pobijedio 139-112, a MVP utakmice bio je Sacramentov šuter Mitch Richmond. (Kliker.info-Totalsport)