Premijer liga BiH : Željo zgazio Jedinstvo, poraz Veleža

23 Septembra
03:50 2007

Danas su odigrana tri susreta u okviru 7. kola Premier lige BiH u fudbalu… Domaćini su bili uspješniji u sva tri susreta, dok su gosti doživjeli prave katastrofe. Dovoljno je samo spomenuti kako su domaće ekipe u tri susreta postigle 12 golova, a gosti nijedan!Najgore je "stradalo" bihaćko Jedinstvo koje je na Grbavici "popilo" čak šest komada. Željo se ovom visokom pobjedom ozbiljno uključio u borbu za sami vrh tabele. Mrežu gostiju prvi je načeo Bekrić u 31. minuti. Plavi u samo dvije minute postižu dva gola, prvi je djelo Jahića u 36. a Boubacar Dialiba pogađa u 38. minuti susreta. Rezultat od 3:0 bio je konačan rezultat prvog poluvremena.Nije se dugo čekalo ni u drugom poluvremenu za postizanje gola, to je za nogom po drugi put danas pošlo Dialibi koji pogađa u 54. minuti. A naredna dva gola za plave sa Grbavice postiže Jahić u 78. i 80. minuti, koji tako postiže i hat-trick. Dakle, konačan rezultat bio je 6:0.U susretu između domaćeg Travnika i Veleža koji su se sastali prvi put nakon dugih sedam godina sve do 70. minute mreže su mirovale, ali onda na scenu stupa Dudić koji na nabačaj Frankovića pogođa glavom sa nekih 5-6 metara za vodstvo od 1:0. U 83. minuti Travnik dolazi i do drugog gola, bivši igrač i dijete Veleža Arnel Stupac je postigao gol, prethodno ga je uposlio Dudić a ovome nije bilo teško da sa 2-3 metra pogodi gol Kurtanovića. Travnik je ovom pobjedom izbio na vodeće mjesto u Premier ligi nakon nepotpunog sedmog kola.Do ovog kola posljednjeplasirani Leotar je nakon visoke pobjede nad Laktašima rezultatom 4:0 uspio popraviti svoju poziciju na premierligaškoj tabeli. Prvo je u 18. minuti za 1:0 pogodio Komnenić. U 30. minuti na 2:0 povisuje Šešlija. Dok je danas raspoloženi Vico u 36. i 63. minuti pogodio za visoku pobjedu trebinjaca rezultatom 4:0.