Kraljevi pali u Madridu : Messi Barceloni otvorio vrata finala Lige prvaka! (Video)

28 Aprila
03:53 2011

U veoma nervoznoj utakmici, u kojoj su podijeljena tri crvena kartona, Barcelona je kao gost u Madridu, na Santiago Bernabeu, savladala domaći Real sa 2:0, u prvom meču polufinala Lige prvaka. Ovo je rezultat koji Kataloncima širom otvara vrata finala Lige  prvaka.Zbog velike važnosti i uloga, a on se zove finale, igrači oba tima od samog početka bili su prenervozni, a u tome su im ‘pomagali’ i treneri koji ih nisu uspjeli primiriti. Od 62. minute Real je igrao sa igračem manje jer je crveni karton dobio Pepe, a isključeni su i Jose Mourinho, te rezervni golman Barcelone Pinto. Njemački sudija Stark bio je na visini zadatka, iako je nakon svakog duela imao priličnu raspravu sa igračima oba tima koji su uvijek imali nešto za dodati.

Prvi gol i krunu bolje igre u polju Barcelona je postigla u 76. minutu. Sjajan prodor Affelaya odlično je pratio Messi koji je sa pet metara samo skrenuo loptu u mrežu gola Ikera Casillasa. Real sa desetoricom fudbalera u polju nije mogao pružiti više, no ni kada je imao 11 nije se baš proslavio. Tačku na i stavio je sjajni Argentinac kojem je ovo bio 52. pogodak u Ligi šampiona. Ovaj put asistent je bio Sergio Busquets.Čini se da će revanš biti samo formalnost, odnosno sve nekako podsjeća na reprizu finala iz 2009. godine kada su snage također odmjerili Barcelona i United. Tada je slavila katalonska ekipa rezultatom 2:0.

(Messi 76., 87.)

Uzvratni susreti na rasporedu su 3. i 4. maja.

Finale Lige prvaka igra se 28. maja na stadionu "Wembley" u Londonu. (Kliker.info-SC Sport)