Evropska liga: Odense – Zrinjski 5:3

30 Jula
05:06 2010

Kada je već u 15. minuti meča na TRE-FOR Parku Vlado Zadro zatresao mrežu nemoćnog Roya Carrolla činilo se da će Zrinjski u Odenseu napraviti čudo kakvom se nikom nije nadao. No, ubrzo su ideje o čudu zamijenila one o katastrofi jer su Mostarci samo do kraja prvog poluvremena primili četiri gola.Nije prošao ni minut od gola Zadre, a već se zatresla i mreža Igora Melhera kada je domaćima poravnanje na 1:1 donio islandski veznjak Rurik Gislason. Već u 23. minuti je potpuni preokret viceprvaku Danske donio Johan Absalonsen tako da je Zrinjski za samo osam minuta otišao iz plusa u minus.Da naš jedini preostali predstavnik u Evropi neće moći dalje od trećeg kola kvalifikacija postalo je jasno u 31. minuti kada se u strijelce upisao i nigerijski napadač Peter Utaka. No ni to nije bio kraj muka ekipe Dragana Jovića jer je šest minuta kasnije na velikih 4:1 povećao Hans Henrik Andreasen.

Ono što je već od samog početka bilo jasno je to da se odbrana Zrinjskog nikako neće moći držati sa ofanzivnom linijom domaćina. Posebno je nazustavljiv bio Utaka koji je svoj gol postigao sjajnim volej udarcem, ali i učestvovao u prethodna dva čime je Nigerijac pokazao zašto je najskuplji igrač Odensea.Drugo poluvrijeme je počelo jednako loše za Mostarce pošto je u 60. minuti svoj drugi gol postigao danas sjajni Peter Utaka i povećao na tada već sramotnih 5:1. Činilo se tada da će naš predstavnik doživjeti potpunu katastrofu no to se srećom nije desilo, šta više Plemići su smanjili na dva gola razlike.Prvo je u 65. minuti Škotlanđanin Euan Norris dosudio penal za Zrinjski što je rutinski iskoristio Mladen Žižović i sa bijele tačke smanjio na 5:2. Da se Mostarci mogu potajno nadati i prolazu u revanšu pobrinuo se Vlado Zadro koji je svojim drugim golom u 71. minuti smanjio na konačno pristojnih 5:3. (Kliker.info-Sportin)