Zmajevi preskočili prvu prepreku : Nezaustavljivi Prce odveo rukometaše do pobjedertsport.ba/rukomet/nezaustavljivi-prce-odveo-rukometase-do-pobjede/175384

04 Novembra
22:55 2015

epa04565572 Bosnia's coach Dragan Markovic (C) speaks to his player during a time out in the Qatar 2015 24th Men's Handball World Championship match between Austria and Bosnia and Herzegovina at the Ali Bin Hamad Al Attiya Arena in Al Sadd, Doha, Qatar, 17 January 2015. Qatar 2015 via epa/Ali Haider Qatar 2015 via epa/Fehim Demir Editorial Use Only/No Commercial Sales

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras u Tuzli Slovačku (29:25) u susretu prvog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.Nakon što su Slovaci poveli s 1:0, naša selekcija je većim dijelom prvog poluvremena imala vodstvo. U uvodnim minutama smo imali u nekoliko navrata dva gola prednosti.

Nezaustavljiv je bio Nikola Prce, ali su Slovaci uspjeli da dođu do izjednačenja u 17. minuti, nakon što su naša dva igrača imala kaznene minute (8:8). Konstantno je naša selekcija imala gol ili dva prednosti. Slovaci su uspijevali da dođu do izjednačenja, a u finišu su u dva navrata došli i do vodstva. Ipak, na odmor se odlazi neriješenim rezultatom 14:14, iako je naša selekcija imala zicer u posljednjem napadu.

Nastavak susreta donosi igru gol za gol. Naša reprezentacija je vodila, Slovaci su stizali prednost, a u posljednjih 15 minuta se ušlo neriješenim rezultatom, 20:20. Potom je Slovačka uspjela da povede 21:20, ali  zatim odličnom odbranom i zahvaljujući sjajnom Marku Tarabochiji naša selekcija u 48. minuti dolazi do plus dva, 23:21. Nastavila je naša reprezentacija sa sjajnom igrom.

Defanzivno je to izgledalo sjajno, pogađali smo u napadu i na kraju smo prelomili meč u našu korist, te smo stigli do zaslužene pobjede u ovom susretu. Nikola Prce je bio nezaustavljiv. Postigao je devet pogodaka u ovom susretu, ali kompletan naš tim je odigrao zaista odlično. Kod gostiju Antl je postigao osam golova…