Zavrąnica za infarkt : Kralj James odveo Miami do nove titule NBA prvaka (Video)

21 Juna
04:04 2013

Košarkaši Miami Heata osvojili su titulu prvaka NBA lige nakon što su večeras na svom parketu savladali San Antonio Spurse rezultatom 95:88, te su sa ukupnih 4:3 u seriji došlo do titule prvaka.Početak utakmice donio je dosta promašaja na obje strane. Spursi su međutim nešto bolje ušli u utakmicu, pa su do prvog time outa na sredini igre u prvoj četvrtini imali pet poena prednosti 11:6. Mali problem za tim Gregga Popovicha predstavljale su dvije lične greške za Manua Ginobilija na samom startu utakmice, no i pored toga tim iz Texasa je imao nekoliko napada za ubjedljiviju prednost, ali u napadu ih nije sluľio šut, što je Miami iskoristio. Napravili su seriju od 8:0 zahvaljujući najviše Shaneu Battieru, te su po prvi put došli u vodstvo 18:15. Nakon prvih 12 minuta igre Miami je imao dva poena prednosti 18:16.Battier je novom trojkom otvorio drugu dionicu za 21:16, a iako se činilo da će se Miami nakon toga veoma brzo odvojiti na veću prednost, to se nije dogodilo, jer je San Antonio uspio zahvaljujući Parkeru i Duncanu vratiti utakmicu u egal. Ipak, prvo buđenje LeBrona Jamesa uslijedilo je pri rezultatu 27:27, kada je sa šest uzastopnih poena odveo Heat na plus šest 33:27.

Iako je Miami konstantno imao prednost, poenima Ginobilija sa linije slobodnih bacanja, San Antonio je nakon dugo vremena ponovo poveo 42:40, da bi poenima Wadea u posljednjim sekundama prvog poluvremena Miami na odmor otišao sa dva poena prednosti 46:44.Početak drugog poluvremena donio je ponovo izjednačenu košarku. Sve do na četiri minute do kraja, a tada James pogađa dvije uzastopne trojke za ponovo prednost od pet poena 62:57. Ipak, gosti iz San Antonija nisu ni pali psihički nakon trojki Miamija, već su se ponovo vratili u igru, te su na nešto manje od tri minute do kraja trećeg perioda poenima Tima Duncana ponovo došli u vodstvo 65:64. Imali su Spursi u dva navrata i plus tri, ali je u završnici Miami trojkom Chalmersa sa zvukom sirene u posljednju četvrtinu ušao sa poenom prednosti 72:71.Battier je svojom petom trojkom otovrio posljednju dionicu, da bi prednost Miamija sa nekoliko odličnih defanzivnih i ofanzivnih  poteza čuvao Chris Andersen. Miami je međutim ponovo uspio stvoriti šest poena prednosti, na čemu moraju zahvaliti košarkašima Spursa, koji su pravili početničke greške. Trojkom Kawhi Leonarda u posljednje dvije minute se ušlo sa plus dva za Heat 90:88, da bi potom nakon dvije dobre odbrane San Antonio imao priliku da preokrene meč, ali u tome nisu uspjeli, pa je Miami došao do novog naslova.LeBron James je predvodio Miami u ovom susretu sa 37 poena i 12 skokova, Wade je dodao 23, dok je kod Spursa Tim Duncan ubacio 24 poena.(Kliker.info-SportSport)