UEFA Super Cup 2015 : Sjajan meč, devet golova , veliki povratak Seville i trofej Barceloni (Video)

12 Augusta
05:00 2015

Barsa1234Na stadionu Borisa Paichadzea u Tbilisiju finale UEFA superkupa odigrali  su Barcelona i Sevilla.U jako uzbudljivom meču rezultat u regularnih 90 minuta bio je 4:4, da bi nakon produžetaka slavila Barcelona sa 5:4 i osvojila prvi trofej ove sezone.Susret je sjajno počeo za Sevillu. Igrala se treća minuta kada je Ever Banega majstorski iz slobodnog udarca pogodio za vodstvo svog tima.

Četiri minute kasnije Lionel Mesi je započeo svoj šou. U sedmoj minuti je iz slobodnog udaraca sjajno matirao Beta za izjednačenje rezultata.Igrala se 16. minuta kada je Messi postigao još jedan gol. Ovoga puta iz slobodnjaka sa nekih 20-ak metara. Lopta se od stativu odbila u mrežu Seville za vodstvo Barcelone od 2:1.Minut prije kraja prvog poluvremena nova lopta u mreži Seville. Suarez je izašao oči u oči sa Betom, ali je golman Seville odbranio. Lopta se odbila do Suareza koji sjajno asistira za Rafinhu koji pogađa za 3:1.

Barceloni je u nastavku trebalo svega sedam minuta da postigne novi gol. Trémoulinas je nonšalantno predao loptu Busquetsu koji proigrava Suáreza, a Urugvajac mirno pogađa za 4:1 i činilo se tada prvi trofej Barcelone u novoj sezoni.Ipak u 57. minuti Reyes pogađa za 4:2 nakon asistencije Vitola. Novo uzbuđenje desilo se u 72. minuti. Mathieu je povukao Vitola na petercu, škotski sudija Collum pokazuje na bijelu tačku i daje žuti Mathieuu. Siguran realizator za 4:3 bio je Gameiro.

Samo što je ušao u igru, tačnije nako samo jedan minut proveden na terenu Immobile asistira za Konopljanku koji pogađa za 4:4 i veliki povratak Seville u ovaj meč. Do kraja regularnih 90 minuta nije bilo većih uzbuđenja pa su se igrali produžeci.U prvom produžetku nije bilo uzbuđenja pa je nakon 105 minuta igre rezultat i dalje bio 4:4.
Igrala se 108. minuta kada je nakon ubačaja Danija ALvesa Messi pokušao škaricama ali promjene rezultata nije bilo.

U 115. minuti Lionel Messi je izveo slobodan udarac, lopta se od živog zida ponovo odbila do Argentinca koji šutira iz prve, Beto odbija loptu do rezerviste Pedra koji pogađa za 5:4.Dvije minute kasnije Banega sjajno pronalazi Cocea koji šutira glavom ali lopta za malo prolazi pored gola Barcelone.

Barcelona-Sevila 5:4 (Messi 7’, 16’, Rafinha 44’, L. Suárez 52’, Pedro 115’ / Banega 3’, Reyes 57’, Gameiro 72’ (pen.), Konopljanka 81’)

BARCELONA: Ter Stegen, Dani Alves, Piqué, Mascherano, Mathieu, Rakitić, Busquets, Iniesta, Messi, Luis Suárez, Rafinha

SEVILLA: Beto, Coke, Rami, Krychowiak, Trémoulinas, Krohn-Dehli, Banega, Reyes , Iborra, Vitolo – Gameiro