Svjetski prvaci idu kući : Slovačka isprašila Italiju (VIDEO)

24 Juna
16:49 2010

Aktuelni svjetski prvaci, reprezentacija Italije, ispala je već u prvom krugu Svjetskog prvenstva, nakon što su danas od njih bili bolji Slovaci.Slovačka je poslala poruku svjetskim prvacima već u 6. minuti susreta, kada je najbolji fudbaler te reprezentacije Marek Hamšik koji šutira sa oko 16 metara, ali lopta odlazi pored gola. Italijani su uzvratili preko Antonia di Natalea, ali mreža Slovaka se ipak nije zatresla.Ipak, svjetski prvaci došli su nadomak ispadanja u 25. minuti. Hamšik je uspio presjeći loptu koju je uputio Danielle de Rossi, te potom sjajno uposlio Roberta Vitteka koji sa vrha kaznenog prostora pogađa mrežu iza nemoćnog Marchettija.

Samo deset minuta poslije, Slovačka je mogla potpuno dotući uzdrmane Italijane. Zdeno Štrba je snažno šutirao sa više od 25 metara udaljenosti, ali je rezervni golman Marchetti krajnjim naporom loptu odbio u korner, nakon kojeg nije bilo nove opasnosti, a na odmor se otišlo sa prednošću reprezentacije Slovačke od 1:0.Selektor Italije Marcelo Lippi u 56. minuti posegnuo je za svojim posljednjim adutom. U igru je umjesto Ricarda Montoliva ušao nedovoljno oporavljeni Andrea Pirlo. Minutu prije toga, Di Natale se našao u situaciji jedan na jedan sa Muchom, ali šutira barem metar pored gola.Napadač Udinesea je u 62. minuti pokušao plasirati loptu iza leđa golmana Slovačke, ali Mucha je uspio ukrotiti njegov udarac.U 66. minuti sledila su se srca svih simpatizera Italije. Simone Pepe izveo je korner, lopta je došla do Di Natalea koji šutira, ali loptu doslovno sa gol-linije izbacuje Martin Škrtel. Italijani su krenuli prema naprijed, što je otvorilo dosta prostora u napadu Slovacima. Stoch je istrčao kontru i sa dvadesetak metara šutirao, ali zamalo pored italijanskog gola u 69. minuti.

I onda, kraj, barem što se Italijana tiče. Nakon kornera, lopta se vratila do Hamšika, koji potom ponovo odlično pronalazi Vitteka, a ovaj ponovo matira Marchettija za 2:0 17 minuta prije utakmice. 17 dugih minuta za Slovake i kratkih za aktuelne svjetske prvake.Međutim, nakon sjajne akcije u 80. minuti, Di Natale pogađa mrežu Muche, a nakon gola došlo je do koškanja Fabia Quagliarella i golmana Slovačke, nakon čega su obojica dobila žute kartone. Quagliarella je u 85. minuti postigao gol za 2:2, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije napadača Napolija.I onda, definitivni oproštaj Azzura. Kopunek je ušao u igru u 87. minuti i dvije minute poslije, nakon auta, matirao Italijane po treći put i definitivno svjetske prvake poslao kući.Gol nade za Azzure dao je Quagliarella u 92. minuti utakmice, sjajno plasiravši loptu sa dvadesetak metara iza leđa Muche.Međutim, do kraja susreta Slovaci su se uspjeli odbraniti i poslali Italijane kući već nakon prvog kruga takmičenja po grupama. (Kliker.info-SportSport)