hamburger-icon

Kliker.info

Ruski konvoj krenuo u Ukrajinu. Kremlj: “Zapad da ne podmeće klipove”

Ruski konvoj krenuo u Ukrajinu. Kremlj: “Zapad da ne podmeće klipove”

12 Avgusta
08:22 2014

Donjeckpobu74Ruski humanitarni konvoj od 300 kamiona sa oko 2.000 tona pomoći krenuo je tokom noći ka istoku Ukrajine, potvrdile su vlasti u Moskvi.Konvoj je krenuo u misiju nekoliko sati nakon što je ruski predsjednik Vladimir Putin potvrdio da su Rusija i Ukrajina postigli dogovor uz posredovanje Crvenog krsta, pod čijim pokroviteljstvom će se humanitarna pomoć dijeliti.”Konvoj će ljudima na istoku Ukrajine dopremiti 2.000 tona hrane, ljekova i vode, prikupljenih u Moskvi iz Ministarstva za hitne situacije, ali i od građana”, saopšteno je.

Osim hrane, ljekova i vode, na istok Ukrajine je iz Rusije poslato i 12.000 vreća za spavanje, kao i 69 agregata za struju.U humanitarnoj misiji ne učestvuje ruska vojska, potvrđeno je u Kremlju, a zvaničnici su ranije apelovali na Zapad da ne “podmeće klipove u točkove ove misije”.“Dogovorili smo se sa vođstvom Ukrajine, a sa pažljivim optimizmom mogu da kažem da su sve moguće i nemoguće nesuglasice izbegnute“, rekao je juče šef ruske diplomatije Sergej Lavrov. (Kliker.info-B92)

Podijeli

Jedan komentar

  1. Sally
    Sally 24 Avgusta, 18:53

    Informaci, 22. SRPNA 2010 21:32, 22. SRPNA 2010 21:58Co se cen potravin tfdče, tak bych řekl, že možne1 je dobře, že stuponou, aspoň si jich obecně budou lide9 vedce ve1žit a přestanou je primitivně che1pat jenom jako komodity na burze. Je na čase naučit se zase vědět, co je opravdu podstatne9 a co ne.To, že hrozed, že může nastat nedostatek potravin se ved již několik let, zhruba v době, kdy se začalo třeštit kolem globe1lnedho oteplove1ned a EU naředdila povinně vyre1bět a přimedche1vat biopaliva k těm ropnfdm. Už tenkre1t se vědělo, že moment, kdy bude potravin nedostatek nevyhnutelně přijde, ale nikoho to nijak extre9mně nezajedmalo. Ono se totiž ple1nuje +/- na jedno volebned obdobed a tohle bylo až za jeho horizontem. Teď je to tedy zde, pravda, dedky předrodnedm katastrofe1m o něco dředve nežli se čekalo. Jsem velice zvědav, co se bude dedt de1l. S koncem studene9 ve1lky totiž přišel i konec favah o tom, že by se mohlo něco ste1t a tedy se i z většed če1sti přestalo strategicky ple1novat, přemfdšlet a vytve1řet nějake9 rezervy a ze1soby, ačkoliv jak ukazuje vfdvoj ude1losted, nikdy nevedte, co se může ste1t, takže uvidedme a nechme se překvapit co z toho vzejde.EU dedky sve9mu nesmyslně konservativnedmu postoji vůči geneticky modifikovanfdm potravine1m a take9 poněkud nesmyslne9m lpěned na vfdrobě biopaliv přispěla svou če1sted k tomu, že tento nedostatek vznikl. Jako by toho nebylo dost, tak kvůli špatně nastavenfdm vfdšedm dotaced do zemědělstved, ktere9 se mohou změnit až po roce 2013, jsou navedc ohroženi krachem mnozed češted zemědělci. Když se kupředkladu u ne1s vyplated koupit včetně dopravy vepřove9 z Holandska, tak to neznamene1, že ten holandskfd zemědělec je konkurenčně lepšed proto, že umed vyrobit levněji, on mu jen jeho politik vymohl lepšed dotace. Tady cosi smrded a nened to v poře1dku. možne1, že to ten nedostatek potravin včas zvre1ted, vše zle9 bfdve1 i k něčemu dobre9.Co se Ruska tfdče tak si mysledm, že lide9, kterfdm bylo v roce 1989 aspoň 25 let a vedce, že ti o něm že1dnfdmi iluzemi netrped, a situaci tam si umed dobře a živě představit. U těch mladšedch bych řekl, že se to může různit, protože kdo chce, najde si informaced poměrně dost, je ote1zkou jak jsou kvalitned a přesvědčive9. Jeden čas bylo mf3dned se tam podedvat jako turista, mnozed tam i byli, ale jako turiste9 se zpravidla dostali vetšinou jenom do Moskvy, jejedho bezprostřednedho okoled a Petrohradu, což poskytuje obraz značně idylicky zkreslenfd, ono to che vyrazit si tak 100 a vedce km od těch velkfdch měst a uvidět venkov.Předtomnost ruske9ho genere1la v Lidove9m domě se možne1 se podstatně podedlela na volebnedm nefaspěchu ČSSD v letošnedch volbe1ch. Možne1 je dobře, že pan genere1l přijel. Jinak ale je jasne9, že v osobě pana Zaore1lka a mnohfdch dalšedch tady me1me ruskou pe1tou kolonu a že by bylo že1douced de1t si na ně pozor. Od Ruska v jeho současne9 podobě lze jen těžko čekat něco dobre9ho.

    Odgovori

Napiši komentar

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena.
Obavezna polja su označena *

Idi na alatnu traku