Primera: Pobjeda Barcelone, dva pogotka Krkića (VIDEO)

24 Marta
10:13 2008

Nogometaši Barcelone lako su ostvarili pobjedu u 29. kolu španjolskog nogometnog prvenstva. S 4-1 su na Camp Nou svladali Valladolid. Junak utakmice bio je 18-godišnji Bojan Krkić koji je odagnao bilo kakvu mogućnost da se nakon poraza od Villarreala dogodi novo veliko iznenađenje na stadionu Barcelone. S dva pogotka je povisio rezultat s 2-1 na neuhvatljivih za goste 4-1. Prije toga je Samuel Eto‘o donio brzo vodstvo domaćinu, ali su gosti izjednačili. Na samom startu drugog poluvremena Iniesta je ponovno doveo Barcelonu u vodstvo, a stvar je dovršio Bojan Krkić. Pogodak za Barcelonu ponovno nije postigao Thierry Henry makar je igrao od prve do posljednje minute. Villarreal je održao korak s najboljima budući je u gostima svladao posljednjeplasirani Levante 2-1. Do pobjede su došli tek u završnici tako što je osam minuta prije kraja Guille Franco svladao domaćeg vratara Kujovića. Nogometaši Valencije su spasili španjolsko prvenstvo. Pobjedom protiv Reala u Madridu 3-2 su omogućili Barceloni da se približi "kraljevskom klubu". Valenica je u zadnjih šesnaest kola pobijedila samo – dva puta! No, to ih nije obeshrabrilo uoči utakmice kod vodeće momčadi prvenstva. Nogometaši Valencije su u madridskoj večeri imali tri junaka. Napadača Davida Villu koji je bio strijelac dva pogotka, zatim odličnog vratara Hildebranda koji je bio posljednja i najteža prepreka za napadače Reala, te naposljetku Arizmendija koji je dvije minute prije kraja postigao odlučujući pogodak za 3-2. Dvostruki strijelac za Real je bio Raul, a isti igrač je u 90. minuti imao posljednju priliku da Real uzme barem jedan bod, no nije bio precizan. (Kliker.info-JL)