Premijer liga BiH : Šampionska pjesma u Mostaru

25 Oktobra
19:51 2008

U derbiju prvog dijela sezone Premijer lige BiH, fudbaleri Zrinjskog pobijedili su večeras Slaviju sa 3:0, te tako došli „milimetar“ do osvajanje jesenje titule prvaka BiH. Za nagovještaj šampionske pjesme u Mostaru, pobrinuli su se Velibor Đurić u 76. minutu, Krešimir Kordić u 81, a sudbinu tima iz Istočnog Sarajeva zapečatio je Miomir Vuković u 87. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali epitet derbija opravdan je u nastavku susreta. Ipak, oko 3.500 gledalaca na gol je čekalo sve do 76. minuta. Kada se činilo da će Slavija odoljeti napadima lidera, i kući odnijeti veliki bod, sudija Goran Paradžik pokazao je na „bijeli tačku“ za domaće. Izazvalo je to mnogo negodovanja kod prvotimaca i klupe Slavije. Utakmica je zbog njihovih oštrih protesta, upućenih Paradžiku, bila prekinuta na nekoliko minuta, no strasti su se smirile. Đurić je poentirao sa 11 metara za 1:0.Prvi gol je, čini se, totoalno razbio Slaviju, pa su Mostarci do kraja utakmice došli do uvjerljivog trijumfa. Pet minuta nakon vodstva udvostručili su prednost. Iz polukontre „zabio“ je Krešimir Kordić – 2:0. Krah ekipe iz Lukavice potvrdio je Miomir Vuković. On je postigao treći gol i postavio konačan rezultat, a za pogodak asistirao mu je Staniša Nikolić.Treba napomenuti da je Slavija od 64. minuta igrala sa igračem manje, jer je zbog dobijenog drugog žutog kartona, Paradžik isključio Jovanovića.