Premijer liga BiH : Pobjeda Veleža u Trebinju

29 Augusta
17:27 2009

Novu sjajnu pobjedu su igrači Veleža danas slavili na gostovanju kod Leotara i na vrhu tabele prestigli Borca koji je remizirao kod Zvijezde, a Olimpik je novo poniženje doživio u Laktašima.Nakon prošle sezone pune muka i teških trenutaka, izgleda da se ove konačno sve složilo za nogometaše Veleža koji su sjajno otvaranje sezone danas nastavili u Trebinju. Iako Police važe kao jedan od terena sa kojeg gosti najteže odnose bodove Rođeni su danas ipak uspjeli Leotara savladati sa minimalnih 1:0 i u petom kolu doći već do četvrte pobjede.

Jedini gol na susretu u Trebinju je donijela 28. minuta kada mrežu domaćih zatresa Edin Šečić, a do kraja meča se ispostavilo da je ovo bio jedini udarac igrača Leotara u okvir gola Leotara. No domaći nisu uspjeli iskoristiti svoje prilike tako da Velež sada, zahvaljujući boljoj gol-razlici u odnosu na Borca, sa 13 osvojenih bodova drži vrh prvenstvene tabele.Iako više nema stopostotan učinak, Borac je pored Veleža i dalje jedina ekipa bez poraza u našoj Premijer ligi i to zahvaljujući današnjem remiju od 1:1 kod Zvijezde. Tim iz Gradačca je prvi poveo golom Armina Delića u 30. minuti, ali je još jednom ključni čovjek za tim iz Banja Luke bio Nemanja Bilbija koji je u 77. minuti sjajno izvedenim slobodnim udarcem donio poravnanje svom klubu.

Rezultati:

Leotar – Velež 0:1
Čelik – Modriča 1:0
Zvijezda – Borac 1:1
Laktaši – Olimpik 4:0

Sutra igraju: Zrinjski – Rudar, Široki Brijeg – Sloboda i Slavija –Željezničar.

Utakmica Sarajevo – Travnik na programu je u ponedjeljak.  (Kliker.info-Sportin)