Premijer liga BiH : Čelik nadigrao Slobodu , Velež pao naivno

22 Marta
04:59 2009

U derbiju 19. kola Premijer lige Čelik je na Bilinom polju nadigrao Slobodu i na kraju upisao uvjerljivu pobjedu rezultatom 3:0. Nogometaši Slobode doputovali su u Zenicu bez ambicija i odigrali su bezidejnu utakmicu, što najbolje potvrđuje podatak da su tek u 90. minuti uputili prvi udarac ka vratima Bilobrka.S druge strane su Zeničani bili izuzetno raspoloženi, a najveću pohvalu zaslužuje napadački dvojac Jackson – Hadžić. Čelik u vodstvo dolazi preko Jacksona u 21., a na 2:0 povećava Purić u 61. minuti. Hadžić je odlično prošao po lijevoj strani i uposlio Purića, koji odmjerenim udarcem pogađa mrežu nemoćnog Mujkića. Konačnih 3:0 postavio je ponajbolji igrač Čelika Emir Hadžić u 66. minuti.

Iako su u Zenici vladali pravi zimski uvjeti na stadionu se okupio solidan broj gledatelja, a svakako vrijedi istaknuti domaće navijače, popularne Robijaše, koji su svih devedeset minuta bili glasna podrška svome klubu. Na Bilino polje je pristigla i poveća grupa gostujućih navijača koji su prije utakmice imali manji sukob s policijom.
Svakako da sam zadovoljan nakon ovako visoke pobjede, ali bi želio čestitati i gostujućoj momčadi koja je pokazala da posjeduju veliku kvalitetu. Večeras smo mi bili bolji i zasluženo smo slavili. Zahvalio bi se našim vjernim navijačima koji su i po ovako lošem vremenu došli u velikom broju i bodrili nas cijelu utakmicu, rekao je nakon utakmice trener Čelika Marin Bloudek.

Nogometaši Slobode doputovali su u Zenicu bez ambicija i odigrali su bezidejnu utakmicu, što najbolje potvrđuje podatak da su tek u 90. minuti uputili prvi udarac ka vratima Bilobrka.S druge strane su Zeničani bili izuzetno raspoloženi, a najveću pohvalu zaslužuje napadački dvojac Jackson – Hadžić. Čelik u vodstvo dolazi preko Jacksona u 21., a na 2:0 povećava Purić u 61. minuti. Hadžić je odlično prošao po lijevoj strani i uposlio Purića, koji odmjerenim udarcem pogađa mrežu nemoćnog Mujkića. Konačnih 3:0 postavio je ponajbolji igrač Čelika Emir Hadžić u 66. minuti.Iako su u Zenici vladali pravi zimski uvjeti na stadionu se okupio solidan broj gledatelja, a svakako vrijedi istaknuti domaće navijače, popularne Robijaše, koji su svih devedeset minuta bili glasna podrška svome klubu. Na Bilino polje je pristigla i poveća grupa gostujućih navijača koji su prije utakmice imali manji sukob s policijom. rekao je nakon utakmice trener Čelika Marin Bloudek.

U ostalim utakmicama 19 kola najzanimljivije je bilo u Istočnom Sarajevu gdje je Slavija do 68. minute gubila od Veleža s 1:0, a pored toga je većinu utakmice imala igrača manje. Izabranici Zorana Erbeza ipak uspijevaju najprije poravnati preko Jovanovića, a nešto zatim i u potpunosti preokrenuti rezultat pogotkom Spalevića s bijele točke.Željezničar je uz dosta muke svladao Laktaše, a jedini pogodak na utakmici postigao je Redžepi u 81. minuti. Kakvu igru je prikazao Željo u ovom susretu najbolje pokazuje podatak da su okupljeni navijači salvom zvižduka ispratili svoje ljubimce nakon posljednjeg sučevog zvižduka.Istim rezultatom je do tri boda došao i Leotar protiv Sarajevo i to pogotkom Dreča u posljednjoj minuti susreta. Treba napomenuti da je povratnik u Sarajevo, Alen Škoro, zabio pogodak za bordo tim, ali je poništen zbog nedozvoljene pozicije.Do tri vrijedna boda u borbi za opstanak došlo je Orašje svladavši Široki rezultatom 2:0.Do bodova je bez po muke došao i lider na tabeli Zrinjski kao i Borac koji je deklasirao momčad Zvijezde.

Leotar – Sarajevo 1:0
Orašje – Široki Brijeg 2:0
Slavija – Velež 2:1
Željezničar – Laktaši 1:0
Zrinjski – Travnik 3:0
Borac – Zvijezda 4:0
Čelik – Sloboda 3:0