Prava drama u Monte Carlu: Džumhur nakon velike borbe poražen od Raonića (Video)

14 Aprila
14:44 2016

damir8Bh. teniser Damir Džumhur nije se uspio plasirati u četvrtfinale Mastersa u Monte Carlu. Najboljeg tenisera BiH je u osmini finala nakon velike borbe porazio deseti nosilac Miloš Raonić sa 2:1 (6:3, 4:6, 7:6(5))Najbolji teniser BiH bio je veoma blizu pobjede, vodio je sa 6:5 u odlučujućem trećem setu, ali na kraju nije uspio da se plasira među osam najboljih.

U potpuno izjendačenom meču, odluka o pobjedniku pala je u tie-breaku u kojem se bolje snašao Kanađanin crnogorskog porijekla. Raonić se na kraju trećeg seta žalio na povredu, međutim vratio se na teren i osvojio svoj servis, a meč je zatim ušao u tie break.

Uprkos porazu, iza Džumhura je odličnih nekoliko dana u Monte Carlu na čijim pješčanim terenima je pokazao da je strahovito napredovao. Uostalom, potvrđuje to pobjeda u drugom kolu protiv Čeha Tomasa Berdycha koji je bio veliki favorit za pobjedu, te današnji, potpuno izjednačen susret koji je vrlo lako mogao otići na Damirovu stranu.

Odličnim nastupom na Mastersu u Monte Carlu Džumhur je osvojio 107 poena i očekuje ga napredak oko oko 17 pozicija na ATP listi. Trenutno na “live rankingsu” zuauzima 82. poziciju.