Pogotkom Muslimovića do minimalne pobjede nad Maltom

07 Juna
03:42 2007

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u sedmoj utakmici kvalifikacija za EP 2008. večeras u Sarajevu savladala Maltu sa 1:0 (1:0). Jedini pogodak postigao je Muslimović u 6. minuti.Susret je na stadionu Asim Ferhatović Hase, pred oko 15.000 gledalaca, sudio Ceri Richards iz Velsa.Nogometaši BiH su teže od očekivanog savladali selekciju Malte i trećom uzastopnom pobjedom se izjednačili s Turskom na drugom mjestu tabele C-grupe. Tokom gotovo cijele utakmice nogometaši BiH su bili bolji, a jedini pogodak postigli su u šestoj minuti, kada je Muslimović iskoristio asistenciju Džeke i sa sedam metara zatresao mrežu gostiju. Dvadeset minuta kasnije Muslimović je mogao postići i drugi pogodak, ali je ovog puta pogodio prečku. Do kraja poluvremena obje reprezentacije su imale po nekoliko poluprilika, ali se rezultat nije mijenjao.U drugom poluvremenu nastavila se dominacija bh. nogmetaša, ali je odbrana Maltežana sprečavala sve pokušaje izabranika Fuada Muzurovića, koji zbog zdravstvenih problema nije bio u prilici da vodi bh. selekciju. U finišu su gosti krenuli u potpunu ofanzivu i stvorili dvije povoljne prilike, ali je golman Gušo bio na visini zadatka. U susretu protiv Malte za reprezentaciju BiH su nastupili: Gušo, Damjanović, Musić (od 90. Muharemović), Muslimović, Misimović, Maletić (od 79. Bartolović), Radeljić, Hrgović, Džeko (od 56. Zeba), Rahimić, Pandža. Naredni meč kvalifikacija nogometaši BiH igraju 8. septembra u Mađarskoj. (kliker.info/Fena)