Novi poraz Chelseaja : Arsenal pregazio gradskog rivala i naplatio sve dugove (Video)

28 Decembra
03:24 2010

Arsenal je bio konkretniji i odlučniji velikim dijelom ove utakmice, a goste su dotukle tri minute na početku drugog dijela. Tada je Arsenal vodstvo od 1-0 pojačao s još dva pogotka i pitanje pobjednika je bilo riješeno.Prvi pogodak na utakmici je djelo Songa u 44. minuti, a iz prvog dijela osim toga je vrijedan spomena bio tek lukavi pokušaj Nasrija koji je s dvadesetak metara, s mjesta, pokušao prebaciti Čecha, no ovaj je krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Zbilo se to tri minute prije vodećeg pogotka.Početkom nastavka je krenula furiozna igra Arsenala, no mnogo su im u svemu pomogli i suparnički igrači. Essien je fantastično uposlio "krivoga" Walcotta u kontri u 51. minuti, a ovaj je na pladnju poslužio Fabregasa koji je zabio za 2-0.

Samo dvije minute kasnije su igrači Chelseaja izgubili još jednu loptu oko sredine travnjaka, a tom je prilikom sam Walcott riješio situaciju jedan na jedan s Čechom.Počasni pogodak je za goste postigao Branislav Ivanović u 57. minuti, nakon što je glavom proslijedio ubacivanje Drogbe iz slobodnog udarca. Do kraja je Chelsea diktirao tempo, ali nisu bili niti blizu toga da unesu dramu u ovaj meč. Čak štoviše, mogao je Arsenal zabiti još koji pogodak na drugoj strani.Igrač utakmice je bio španjolski nogometaš Cesc Fabregas koji je upisao pogodak i dvije asistencije.Arsenal se ovom pobjedom probio do drugog mjesta ljestvice. Imaju dva boda manje od Manchester Uniteda, ali i utakmicu više. Chelsea je ostao na četvrtoj poziciji, ali je sve udaljeniji od vodećih. (Kliker.info-Sportin)