Nemoćni Arsenal : Ronaldova večer za plasman Uniteda u rimsko finale (Video)

06 Maja
03:48 2009

Manchester United prvi je ovogodišnji finalist Lige prvaka! I to negdje od utorka u 20.56 sati. Ostvarili su senzacionalan, prvi trijumf na Emiratesu, “arhivirali” još jedan pokušaj “gunnersa” da se domognu europskog ili bilo kakvog trofeja. U jednom od verbalnih duela menadžera Uniteda Sira Alexa Fergusona i kolege s klupe Arsenala Arsenea Wengera netko je nekog nazvao “luzerom” … United je 25 utakmica u LP bez poraza.Heroj večeri bio je Christiano Ronaldo, vjerojatni putnik za Santiago Bernabeu, ali pošto još na Otoku kupi, po nedavnoj želji, “double-decker” za vrt iza kuæe.Arsenal u europskom nastupu na Emiratesu pogodak nije dobio 514 minuta, izvjesni heroj prve polufinalne utakmice Almunia već je priželjkivao Chelsea u Rimu kao, rekao je, “lakšu i dosadnu momčad, navijača duhova”, da bi ih korejski igrač Park, nedavno produženog ugovora na 4 godine po cijeni od 50.000 funti tjedno, u 8. minuti “zalio vjedrom vode”.U uvodnih nekoliko minuta uzvratne polufinalne utakmice LP-a srednji red “gunnersa” djelovao je snažno, domaća ekipa dominantna… I sve je ukazivalo na mogući dramatičan susret. Ali, onda se Gibbs okliznuo. I “kola su krenula nizbrdo”. Pred možda najmoćnijim svjetskim nogometnim “strojem”, greške su neoprostive.Anderson je “povukao”, predao loptu Ronaldu, a njegovo povratno dodavanje Gibbs promašio upleten u vlastite noge. Park nije oklijevao, veæ “probio” Almuniu za 0-1.

Da se “knock-down” pretvori u “knock-out” pobrinuo se dodavač za prvi pogodak. Na oko 25 metara od gola srušio ga je Van Persie, da bi Ronaldo uzeo manji zalet, “ukopao” se i opalio iz “slobodnjaka” preko zida za 0-2. Time je “letvica” za Arsenal otišla previsoko. Od 11. minute Arsenal je bio suoèen s imperativom postizanja 4 gola za prolaz. A to se pored sinoć čvrstih Ferdinanda, Vidića, Van der Sara, odnosno mobilnih Ronalda, Rooneyja, Parka ili Andersona ne stiže. Iluzija je bila probiti sve “granitne” linije Man Utd-a.Još su domaćini i imali ponešto više posjeda od Uniteda, ali nisu odveæ pucali na gol, posebno ne u početku, ni izbliza kasnije djelovali opasno poput “crvenih vragova”, u svakom svom naletu surove momèadi.I kada je već sve bilo odavno jasno, “pečat je udario” Christiano Ronaldo, s Rooneyjem. Portugalac je petom dao loptu Parku, ovaj u munjevitoj kontri našao Rooneyja, a Englez jurećeg Ronalda. Za 0-3. I prve odlaske Arsenalovih navijača s Emiratesa.eakcija klupe gostiju bilo je promptno izvlaèenje Rooneyja i Evre iz igre, kako ne bi izostali iz finala zbog eventualnog kartona.Što nije spasilo sirotog Fletchera. Koji je u 75. minuti bez prijeke potrebe srušio Fabregasa u vlastitom 16-ercu, zaradio crveni karton i “dopustio” Arsenalu da pogotkom Van Persia iz penala umanji brutalnost pobjede Manchester Uniteda. A i da se ne bi ponovila 90. godina kada je United posljednji put sa 4 gola razlike slavio u Londonu (2-6).Arsenal protiv Uniteda u ovom polufinalu nije imao šanse. Ova momčad Arsenala nije ni malo odgovorila  izazovu poluzavršnice LP-a.

Arsenal – Manchester United 1-3
Poluvrijeme: 0-2. Stadion: Emirates, London. Gledatelja: 60.000. Sudac: Roberto Rosetti (Italija). Pomoænici: Calcagno i Ayroldi (oba Italija). Strijelci: 0-1 Park (8, Ronaldo), 0-2 Ronaldo (11), 0-3 Ronaldo (61, Rooney), 1-3 Van Persie (76-11m). Žuti kartoni: Nasri, Eboue, Adebayor (Arsenal). Crveni kartoni: Fletcher (Manchester United).

Arsenal: Almunia, Sagna, Toure, Djourou, Gibbs (od 46. Eboue), Fabregas, Song, Nasri, Walcott (od 63. Bendtner), Van Persie (od 79. Vela), Adebayor.

Manchester United: Van der Sar, O'Shea, Ferdinand, Vidić, Evra (od 65. Rafael), Fletcher, Carrick, Anderson (od 63. Giggs), Ronaldo, Park, Rooney (od 66. Berbatov).    (Kliker.info-Jutarnji list)