Maribor : Slovenci primili četiri “komada” i još dobro prošli (VIDEO)

20 Novembra
05:48 2008

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u prijateljskom susretu u Mariboru je  savladala domaću selekciju Slovenije sa 4:3 (2:1).Selekcija BiH i u trećem susretu uspjela je savladati Sloveniju, propustivši priliku da zabilježi ubjedljivu pobjedu, nakon što je sredinom drugog dijela vodila sa 4:1.Izabranici Miroslava Blaževića sjajno su otvorili susret. Već u 13. minuti vodili smo sa 2:0, nakon što je Ibišević u prvom napadu u 2. minuti pobjegao odbrani Slovenije, a najbolji strijelac Bundeslige 11 minuta kasnije izborio je i penal, kojeg je sigurno realizirao kapiten Zvjezdan Misimović.Sredinom prvog dijela domaći su uspostavili ravnotežu na terenu, a u 27. minuti grešku naše odbrane iskoristio kapiten Robert Koren i smanjio rezultat na 2:1.U samom finišu prvog dijela domaća ekipa nije iskoristila poklon finskog sudije nakon prestrogo dosuđenog penala, koji je promašio Mirnes Šišić. Početkom drugog dijela vodstvo našeg tima na 3:1 povećao je Edin Džeko, na sjajnu asistenciju Ibiševića. Isti igrač, kojem je ovo bila najbolja partija u dresu sa državnim grbom, najavio je potop Slovenaca, kada je u 63. minuti povećao na 4:1 na nesebično dodavanje saigrača iz Hoffenheima Sejada Salihovića.U nastavku susreta domaći su sa sva gola Milivoja Novakovića, uspjeli izbjeći katastrofu. Najbolji igrač domaćih prvo je u 64. minuti iskoristio najstrožu kaznu, nakon što je debitant u našem timu Nikola Mikelini bez razloga zaustavio lopu rukom, a konačni rezultat u Novaković je postavio u 75. minuti, nakon nove greške naše odbrane u kojoj se itekako osjetilo neigranje nekolicine standardnih reprezentativaca.

Sadion "Ljudski vrt", gledalaca 10.000, sudije: Kari, Ikonen i Kotinurmi (svi Finska).

Strijelci: 0:1 Ibišević (2.), 0:2 Misimović (11./11 m), 1:2 Koren (27.), 1:3 Džeko (53.), 1:4 Ibišević (62.), 2:4 Novaković (64./11 m), 3:4 Novaković (75.).

SLOVENIJA: S. Handanović (od 51. J. Handanović), Brečko (od 80. Ilić), Cesar, Morec, Jokič, Šišić (od 46. Birsa), Koren, Komac (od 67. Radosavljević), Kirm (od 74. Mejač), Dedić (od 54. Burgić), Novakovič.

BiH: Brašnić, Berberović (od 77. Zec), Muratović, Damjanović, Mikelini (od 70. Šaraba), Mravac, Misimović, Ibričić, Salihović (od 72. Muslimović), Džeko (od 89. Bartolović), Ibišević.     (Kliker.info/SportCentar)