Mandžukić dvostruki strijelac : Hrvatska ubjedljiva protiv Kameruna, sa Meksikom za osminu finala

19 Juna
05:10 2014

kockasti7Hrvatska reprezentacija savladala je Kamerun sa 4:0 u drugom kolu grupe A Svjetskog prvenstva, što znači da će u trećoj utakmici protiv Meksika igrati za plasman u osminu finala. Ovo je bila najubjedljivija pobjeda Hrvatske na Mundijalima.Na Areni Amazonia su igrači Nike Kovača bez problema izašli na kraj sa afričkim predstavnikom. Doduše, Kamerunci su od 40. minute igrali sa igračem manje, jer je zbog udaranja s leđa Marija Mandžukića, isključen Alexandre Song.

No, to ne umanjuje izvedbu Hrvata. Do tog trenutka su vodili pogotkom Ivice Olića iz 11. minute, a sa viškom igrača na terenu sve je bilo lakše.Na odmor su otišli sa prednošću od jednog gola, da bi na samom otvaranju drugog dijela Ivan Perišić pretrčao pola terena i u stilu Garetha Balea povisio na 2:0.Kamerunci su već tada bili gotovi, no Hrvatska se time nije zadovoljila. U strijelce se do kraja upisao i Mario Mandžukić koji je Itandjea savladao u 61. i 73. minuti.
Bila je ovo prva pobjeda izražena sa više od tri gola razlike koju je Hrvatska na Mundijalima ostvarila od 1998. godine. Za plasman među 16 najboljih ekipa svijeta Hrvatska i Meksiko odlučivat će u direktnom duelu 22. juna. Nakon dva kola Brazil i Meksiko imaju po 4, Hrvatska 3, dok je Kamerun bez bodova. (Kliker.info-agencije)